Smart, eser gamını elektrikli SUV ile genişletmeye hazırlanıyor

smart eser gamini elektrikli suv ile genisletmeye hazirlaniyor

smart eser gamini elektrikli suv ile genisletmeye hazirlaniyor 0 l2gOmObm

Geçtiğimiz yıllarda geleceği pek parlak görünmeyen ancak yüzde 50 payı Çinliler tarafından satın alınında Geely-Mercedes-Benz iştiraki olarak yoluna devam eden Smart, eser gamına bir SUV model ekleyeceklerini açıkladı.

Kelam konusu açıklama, üreticinin küresel satışlardan sorumlu lider yardımcısı Daniel Lescow‘dan geldi. Geleceğin elektrikte olduğunu ve bundan en ufak bir kuşku dahi duymadığını lisana getiren Lescow, üzerinde çalıştıkları SUV modelin de kompakt boyutlarda ve büsbütün elektrikli olacağını belirtti.

Smart elektrikli SUV’un ayrıntıları şimdi belirli değil lakin geliştirme sürecinde hem Çinli hem de Alman üreticinin katkısının bulunacağı kesin. Örneğin arabanın altyapısında Geely’nin Sustainable Experience Architecture (SEA) platformu kullanılacak. Mercedes-Benz de arabanın dizaynında ve geliştirme sürecinde kıymetli bir rol oynayacak.

Lescow yeni elektrikli SUV’un yanı sıra gelecekteki tüm Smart modellerinde bu platformun kullanılacağını da onayladı. Kelam konusu platform Geely çatısı altındaki Lync&Co markasının kimi modellerinde kullanılıyor. Ayrıyeten Volvo XC20 olarak bahsedilen küçük SUV’da da bu platformun kullanılacağı söyleniyor.

Lescow, açıklamasında Smart elektrikli SUV’un en büyük elektrikli araç pazarı olan Çin pazarının ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanacağını belirtti. Ayrıyeten Avrupa pazarı için tasarlanıp bu bölgede de satılacağının altını çizdi. Yani sonuç olarak iki farklı versiyon görebiliriz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Smart, eser gamını elektrikli SUV ile genişletmeye hazırlanıyor