“Şimdi Dikkatli Olma Zamanı!”: İşte Altın Fiyatı İçin Beklenen Seviyeler

simdi dikkatli olma zamani iste altin fiyati icin beklenen seviyeler vZyTgqSG

Altın fiyatı, mütevazı bir yükselişle 1.735 dolarlık bölgeye sıçradı. Popüler altın analisti Haresh Menghani piyasaları yorumladı ve bazı seviyelere dikkat çekti. Analiste göre, riskli ruh hali XAU/USD’de herhangi bir güçlü kazanç üzerinde bir engel oluşturdu. Analiste göre, USD tahvil getirilerinde son dönemde yaşanan hızlı yükseliş, ralliyi sınırladı.

Altın fiyatı, bugün 1.730 doların üzerinde yükseldi

Altın fiyatı, bugün 1.730 doların üzerinde yükseldi. Salgından kaynaklanan güçlü küresel ekonomik toparlanma konusundaki iyimserlik, finansal piyasalardaki yükseliş hissini desteklemeye devam ediyor. Bu, güvenli liman XAU/USD için erken yükselişi engelleyen temel faktörlerden biri olarak görülüyor. Bu arada, devasa bir ABD teşvik paketinin geçişi, enflasyon korkularını körükledi ve FED’in çok düşük faiz oranlarını daha uzun süre koruyacağına dair şüpheleri artırdı. 

simdi dikkatli olma zamani iste altin fiyati icin beklenen seviyeler 0 CFalJG8b

ABD Başkanı Joe Biden’ın Cuma günü 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini imzaladığı bildirilmeye değer. Bu da ABD Hazine tahvil getirilerinde kontrolden çıkmış bir ralli ile sonuçlandı ve bu, getiri sağlamayan metalin kazançlarını sınırlamak için daha fazla baskı yaptı. Değerli metal, bugün ise yükseliş trendinde işlem görüyor. Ancak, yatırımcılar şu anda isteksiz göründüklerinden, daha ziyade bu hafta bir dizi politika kararı öncesinde kenarda beklemeyi tercih ettikleri için, en azından şimdilik piyasadaki olumsuz baskı yatıştırılmış durumda.

Haresh Menghani: Altın bir düşüş formasyonu oluşturdu

FED politika kararını Çarşamba günü açıklayacak, bunu Perşembe günü İngiltere Merkez Bankası ve haftanın son günü Japonya Merkez Bankası toplantısı izleyecek. FED ayrıca ekonomik görünüm ile ilgili yeni bir güncelleme sunacak. FED Başkanı Jerome Powell’ın kısa süre önce uzun vadeli borçlanma maliyetindeki keskin artışı sınırlamak için acil bir eylem beklentilerini küçümsediği göz önüne alındığında, şahin bir duruş emtia için olumsuz olabilir. Haresh Menghani’a göre, bu durum agresif yükseliş eğilimi gösteren trader’lar için bir miktar ihtiyatlı olunması gerektiğine işaret ediyor.

simdi dikkatli olma zamani iste altin fiyati icin beklenen seviyeler 1 MGPIVT8I

Bu arada analiste göre, daha geniş piyasa riski duyarlılığı, ABD tahvil getirileri ve USD fiyat dinamikleri, bazı alım satım fırsatları için incelenecek.Teknik açıdan bakıldığında, emtia son dört gündür bir ticaret aralığında dalgalanıyor. Menzile bağlı fiyat hareketi analiste göre, kısa vadeli grafiklerde bir dikdörtgen modeli oluşturuyor ve trendde kısa bir duraklamaya işaret ediyor. Analiste göre, dikdörtgen düşüş eğilimi gösteren bir formasyon olarak kategorize edilebilir. Bu da analiste göre, emtia için en az direniş yolunun aşağı yönde kaldığını gösteriyor.

Ünlü analist: Altın bazı agresif kısa vadeli hamlelere yol açabilir

Bununla birlikte analiste göre, altın herhangi bir düşüş durumunda 1.700 dolar işaretinin yakınında makul bir destek bulmaya devam edebilir. Aşağıda doğru devam eden zayıflık analiste göre, 1.675 dolarlık bölge civarında, çok ayların en düşük seviyelerine doğru düşüşü hızlandırıyor gibi görünüyor. 

simdi dikkatli olma zamani iste altin fiyati icin beklenen seviyeler 2 8zfMufJZ

Bazı takip satışları analiste göre, 1.650 dolar seviyesinin yakınında bir miktar orta destek ile 1.625 dolar alanına doğru bir düşüşün yolunu açacak. Diğer taraftan analiste göre, ani direnç 1.738-40 dolarlık arz bölgesinin yakınında sabitlendi. Sonraki herhangi bir olumlu hareket analiste göre, bir satış fırsatı olarak alınabilir. Analiste göre, böyle bir yükseliş hamlesi kısa vadeli düşüş görünümünü olumsuz etkileyecek ve bazı agresif kısa vadeli hamlelere yol açacak.

Sıradaki içerik:

“Şimdi Dikkatli Olma Zamanı!”: İşte Altın Fiyatı İçin Beklenen Seviyeler