Silent Hill’in yaratıcısının yeni oyunu endişe macera çeşidinde olacak ve 2023’te yayınlanacak

silent hillin yaraticisinin yeni oyunu endise macera cesidinde olacak ve 2023te yayinlanacak i2vFuHsU

silent hillin yaraticisinin yeni oyunu endise macera cesidinde olacak ve 2023te yayinlanacak 0

Çıktığı günden bugüne kadar en düzgün dehşet oyunları ortasında gösterilen ve büyük bir kısım için dünyanın en uygun dehşet oyunu olan Silent Hill‘in yaratıcılarından olan Keiichiro Toyama’nın yeni oyununa dair birtakım ayrıntılar paylaşıldı.

Keiichiro Toyama’nın yeni oyun stüdyosu olan Bokeh Game Studio geçtiğimiz Ağustos ayında kurulmuştu. Daha evvel Silent Hill, Gravity Rush ve Siren‘ın yaratıcılığını yapan Keiichiro Toyama, geçtiğimiz saatlerde IGN Japonya ile konuştu ve oyuna dair birtakım ayrıntılar verdi. 

Söylediğine nazaran oyun, Toyama’nın daha evvelki oyunlarını seven oyunculara hitap eden bir aksiyon macera oyunu olacak. Silent Hill mi yoksa Gravity Rush şeklinde mı olacağı sorulduğunda ise kendisi, oyunun daha çok dehşet odaklı olacağını fakat oyuncuları zorlamaktan fazla daha geniş kapsamlı bir oyun yapmak istediklerini söyledi. 

Yıllardır Sony için oyun geliştiren Keiichiro Toyama’ya yeni oyununun hangi platformlara geleceği sorulduğunda ise şu anda ana odak olarak PC’yi aldıklarını ancak ellerinden geldiği kadar öteki platformlarda da yayınlamak istediklerini de söyledi. 

Oyunun çıkış tarihi için de yaklaşık 3 yıl daha geliştirilmesi gerektiğini ve oyunun iddiası olarak 2023 yılında çıkartmayı planladıklarını söyledi Keiichiro Toyama.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Silent Hill’in yaratıcısının yeni oyunu endişe macera çeşidinde olacak ve 2023’te yayınlanacak