Kripto Para

Sıcak Gelişme: Ripple Yasal Savaşında İlk Zaferini Kazandı!

Geçtiğimiz aylarda bildirdiğimiz üzere Ripple, SEC’in ardından şirketin 200 milyon dolarlık C serisi finansman turuna liderlik eden Tetragon tarafından da dava edildi. Ancak Ripple, bu davada yasal bir zafer kazandı. Mahkeme, Tetragon’un XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia ederek fonlarını Ripple’dan geri alma talebini reddetti.

Ripple, Tetragon davasında yasal bir zafer kazandı

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. Bu davanın ardından Ripple, şirketin 200 milyon dolarlık C serisi finansman turuna liderlik eden Tetragon Financial Group tarafından da dava edildi. Şirket ve Tetragon arasında imzalanan yatırım sözleşmesinde, “Eğer SEC XRP’yi bir menkul kıymet olarak tanımlarsa, Ripple’ın Tetragon’a sattığı hisseleri geri alacağına” yönelik bir madde yer alıyor. Tetragon, bu kapsamda şirketin C serisi imtiyazlı hisse senedini geri alması için sözleşmeye dayalı hakkından yararlanmak istiyordu.

Ancak Ripple XRP’nin menkul kıymet niteliğinin netleşmediğini ve dolayısıyla Tetragon’un iddialarının geçersiz olduğunu öne sürüyordu. Ayrıca bugün Ripple yasal savaşında büyük bir zafer kazandı. Mahkeme, Tetragon’un XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia eden SEC yasal davası nedeniyle fonlarını şirketten geri alma talebini reddetti. Ripple, Delaware mahkemesi yargıcı Morgan T. Zurn’un Tetragon’un yatırımını Ripple Labs’tan geri alma talebini geri çevirmesiyle yasal bir zafer kazandı. Tetragon’un merkezi Birleşik Krallık’ta olup, 2,32 milyar dolarlık bir sermayeyi yönetiyor. Ayrıca şirket, Ripple’ın en büyük hissedarıdır.

sicak gelisme ripple yasal savasinda ilk zaferini kazandi 0 Kr4VDBMY

Mahakeme: SEC davası çözülene kadar XRP’nin gerçek durumu sorgulanabilir!

Bu davada mahkeme, SEC yasal davası çözülene kadar XRP’nin gerçek durumunun sorgulanabilir olduğuna karar verdi. Ripple tarafından konuya yönelik yapılan resmi açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

Bu davadaki karar, bugün SEC’nin ayrı bir başvurusu ile birleştiğinde her türlü karışıklığı ortadan kaldırmalıdır. SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu açıkça belirlemedi. Ayrıca SEC XRP yatırımcıları tarafından kuruma açılan bir başka davada XRP’nin durumu konusunda herhangi bir karara varmadığını da kabul etti. Onların cümleleri ile söylersek: SEC’in Ripple aleyhindeki davasına ilişkin duruşma, SEC’in şirket aleyindeki iddialarının geçerliliğini test etmek için bir yöntemdir. Biz SEC’nin iddialarını mahkemede kanıtlayabileceğine inanmıyoruz. Avukatlarımızın da belirttiği gibi, SEC tamamen hatalı. SEC’in açtığı davayı adaletli ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmayı ve SEC’in adil olmayan eylemlerinin XRP piyasasında oluşturduğu sorunları ortadan kaldırmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu