Shroud: Cyberpunk 2077, GTA 5’i Geçemeyecek

shroud cyberpunk 2077 gta 5i gecemeyecek VTiiM1ps

Geçtiğimiz hafta, görüntü oyun tutkunları için epey hareketli geçti. CD PROJEKT RED’in yıllardır üzerinde çalıştığı “Cyberpunk 2077“, pek çok tartışmayla birlikte piyasaya sürüldü. Oyuncular bugün bile oyundaki yanlışları tartışmaya devam ederken, dünya çapında nam salmış profesyonel bir oyuncu olan Shroud, Cyberpunk 2077 ilgili birtakım dikkat cazip bulundu.

Tam olarak birbirlerine denk olmasa da Cyberpunk 2077, en çok GTA 5 ile karşılaştırıldı. Kimi oyuncular Cyberpunk 2077’nin GTA 5’in eline su bile dökemeyeceğini söylerken, kimi oyuncular da Cyberpunk 2077’nin daha heyecan verici olduğunu savundu. Bu tartışmaların kolay kolay bitmeyeceği aşikar olsa da Shroud, Cyberpunk 2077’nin neden GTA 5’i tahtından edemeyeceğini düşündüğünü açıkladı.

“Cyberpunk 2077’nin GTA 5’i tahtından indirme ihtimali var. Fakat…”

shroud cyberpunk 2077 gta 5i gecemeyecek 0

Shroud, hususla ilgili açıklamalarında Cyberpunk 2077’nin GTA 5’i tahtından edebilecek potansiyele sahip olduğunu fakat bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilemediğini söylüyor. GTA 5’in dünya genelinde bilinen bir oyun olduğunu belirten profesyonel oyuncu, büyükannesinin bile bu oyundan haberdar olduğunu, bir oyunla ilgili söylenebilecek en düzgün şeyin de bu olabileceğini tabir ediyor. Hülasa Shroud’a nazaran GTA 5’in ünü, her şeye karşın Cyberpunk 2077’nin çok önünde.

CD PROJEKT RED grubunun nitekim de mükemmel olduğunu söyleyen Shroud, Cyberpunk 2077’nin mevcut halinin nakit para kazanmak için geliştirilmiş olduğunu ifisime ediyor. Geliştirici takımın isterse bunu değiştirebileceğini, ortaya harika bir iş koyabileceğini belirten Shroud, takımın şu ana kadar yaptığınınsa “insanların yüzlerce saat harcayabilecekleri, nispeten süratli geliştirilmiş bir yapım” olduğunu tabir ediyor. Ayrıyeten Shroud’a nazaran Cyberpunk 2077, “Yılın Oyunu” üzere bir unvanı da hak etmiyor.

Sıradaki içerik:

Shroud: Cyberpunk 2077, GTA 5’i Geçemeyecek