Oyun

Sega, Yakuza’nın Canlı Aksiyon Sineması Üzerinde Çalışıyor

Sega’nın ünlü oyun serisi Yakuza, Variety’nin haberine nazaran şu sıralar canlı aksiyon sinemasıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 1212 Entertainment ve Wild Sheep Content tarafından hazırlanacak canlı aksiyon sinemasıyle ilgili şu sıralar senaryoyu hazırlayacak birisinin arandığı açıklandı. 

Yakuza oyunları, standart olarak Japon mafyasının ömür uzunluğu üyesi olan Kazuma Kiryu’nun etrafında şekillenir. Kiryu ve etrafındaki karakterler, Japonya’da kimi küçük misyonlara katılıp ve Yakuza’yı etkileyen kıymetli bir öyküyü çözmeye çalışırlar. PlayStation 2 devrinde başlayıp günümüze kadar gelen ünlü seri, Kiryu’nun genç vakitlerinden orta yaşlarına kisimar takip etti. 

99609f384f47bda89e31793916eisimeea34e79b9f

Yakuza serisi gerek öyküsü gerekse de renkli karakterleriyle son derece tuhaf bir oyun. Uzun bir müddettir aksiyon RPG çeşidiyle karşımıza çıkan seri, yakında çıkacak Yakuza: Like a Dragon’la sıra tabanlı RPG çeşidiyle karşımıza çıkacak. 

Canlı aksiyon sineması Kazuma Kiryu’ya odaklanacak

1212 Entertainment’ten bir sözcünün yaptığı açıklamaya nazaran Yakuza’nın canlı aksiyon sineması, oyunlarda olduğu üzere Kiryu’ya odaklanacak. Sözcü, “Yakuza bizlere, karmaşık karakterlerin ilgi cazip kıssalarını eşsiz bir ortamda kurabileceğimiz yeni bir oyun alanı sunuyor” dedi. “Kazuma Kiryu destanının oturmuş bir sinematik cazipliği var: Güldürü sahneleriyle kinetik aksiyonun bir karışımı” diyen sözcü, “Çok sayıda öykünün olduğu ve kurtuluşa gerçek sürükleyici bir seyahat” olduğunu söyledi.

sega yakuzanin canli aksiyon sinemasi uzerinde calisiyor 1 rkQ83F23

SEGA, bu yılın başlarında canlı aksiyon sineması olarak hazırlisimığı Sonic the Hedgehog sinemasıyla 300 milyon dolardan fazla hasılat yapmıştı. Sonic’in devam sinemasını çekmeye hazırlanan şirket, bir kafaka kıymetli serisi Yakuza’ya da yatırım yaparak daha tanınan olmasını sağlamayı amaçlıyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu