SEC’den XRP İçin Sarsıcı Yorumlar: Bitcoin ve ETH’den Farklı! Kamufle Ediliyor

secden xrp icin sarsici yorumlar bitcoin ve ethden farkli kamufle ediliyor

Ripple davası kapsamında son duruşmanın yeni detayları ortaya çıkıyor. SEC, XRP ile Bitcoin arasındaki farkı jüriye açıkladı. Ayrıca SEC avukatı Jorge Tenreiro, davaya yönelik önemli detaylar paylaştı.

SEC avukatı: XRP, Bitcoin ve Ethereum’dan farklı…

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nda kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, 19 Mart’taki duruşmada Yargıç Sarah Netburn’e XRP’nin Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırılamayacağını söyledi. Jorge Tenreiro, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un hukuk müşaviri Matthew Solomon’un açıklamalarını çürüttü. SEC avukatı konuya yönelik şunları söyledi:

Bay Solomon, “Bitcoin ve Ether’den farklı değiliz” demeye çalışıyor. Ripple’ın kendi avukatlarının da söylediği gibi, Bitcoin gibi değilsiniz. Çünkü bu varlıkları oluşturan bir varlıksınız. Bu temelde farklı şey…

secden xrp icin sarsici yorumlar bitcoin ve ethden farkli kamufle ediliyor 0 XrHQpezS

Jorge Tenreiro: XRP bir menkul kıymet ve çabalar bunu doğruluyor

Jorge Tenreiro ayrıca XRP’nin yardımcı programını sorguladı ve Ripple’ın token için kullanım senaryoları oluşturma çabalarının aslında bunun bir menkul kıymet olduğunu kanıtladığını söyledi. SEC avukatı konuya yönelik şunları söyledi:

Bu yardımcı programın gerçekten var olup olmadığı konusunda tartışıyoruz, sayın yargıç. Ancak asıl mesele şu ki var olsa bile, Ripple ve sanıkların XRP’yi bir menkul kıymet kılan şeyi kullanım geliştirme çabalarıdır.  

Yargıç Sarah Netburn: XRP’yi, Bitcoin ve Ether’den ayıran bu yardımcı program mı?

Matthew Solomon’un sunumu sırasında Yargıç Sarah Netburn, XRP’yi SEC’in menkul kıymet olarak görmediği iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’dan ayıran bir yardımcı programa sahip olup olmadığını sordu:

Konuyla alakalı olmayabilir, ancak anlaşılması önemlidir. XRP’yi anladığım kadarıyla sadece bir para birimi değil, aynı zamanda bir faydası da var ve bence onu Bitcoin ve Ether’den ayıran bu yardımcı program. Bu doğru mu?      

Geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz üzere, SEC   Brad Garlinghouse ve Ripple kurucularından Chris Larsen’ın banka verilerine erişmek için talepte bulundu. SEC, bu verilerin dava için kritik öneme sahip olduğunu vurguluyor.

secden xrp icin sarsici yorumlar bitcoin ve ethden farkli kamufle ediliyor 1 hXRdRJfq

SEC avukatı: Ripple ve Brad Garlinghouse XRP satışlarını kamufle ediyor

SEC avukatı Jorge Tenreiro, yöneticiler tarafından yapılan her XRP satışının bir Bölüm 5 ihlali oluşturduğunu ve bu nedenle tüm satışın kapsamını bilmeleri gerektiğini açıklıyor. Hakim tarafından soru sorulduğunda, Jorge Tenreiro şunları söylüyor:

Temel olarak, SEC’in gerçekleşen tüm satışları görebilmesi gerekir. Bunun için onların sözüne gerek yok. 

SEC avukatı ayrıca, ajansın Brad Garlinghouse’un XRP satışlarından bazılarını kamufle etmeyi başardığına dair kanıt geliştirdiğini açıkladı:

Ayrıca… Ripple, Brad Garlinghouse ve XRP’yi satmak için kullandıkları başka bir kuruluşun, XRP satışlarını kamufle etmeye çalıştığına dair kanıtlar geliştirdik.     

Sıradaki içerik:

SEC’den XRP İçin Sarsıcı Yorumlar: Bitcoin ve ETH’den Farklı! Kamufle Ediliyor