Donanım

Seagate Xbox Series X İçin Hazırladığı Harici SSD’nin Fiyatı

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, yeni oyun konsolu Xbox Series X’i ilanrken bu oyun konsolunun “Velocity Drive” olarak bilinen bir depolama mimarisine sahip olacağını açıklamıştı. Bu da Xbox Series X’in uygun bir performans sunacağını fakat depolama mekanlarını genişletmek isteyen oyunseverlerin, çok önemli bedeller ödeyeceklerinin bir göstergesiydi. Artık bu durum, tanınan SSD üreticisi Seagate‘in bir eseriyle doğrulandı.

Bestbuy adli e-ticaret platformuna eklenen bir SSD, yeni jenerasyon konsolların depolama mekanını genişletmenin o kadar da ucuz olmayacağını gösteriyor. Wario64 tarafından keşfedilen listeleme, Seagate’in Xbox Series X ve Xbox Series S uyumlu SSD’lerinin cep yakacağını açıkça gözler önüne seriyor.

1 TB kapasiteli SSD, Xbox Series S’in üçte ikisi fiyata satılıyor

seagate xbox series x icin hazirladigi harici ssdnin fiyati 0 sldj8GiK

Bestbuy’da mekan mekan listeleme, Seagate’in 1 TB kapasiteli Xbox Series S ve Xbox Series X uyumlu harici depolama mekanının fiyatının 219,99 dolar (yaklaşık 1,700 TL + vergiler) olacağını gösteriyor. Bu fiyat, Xbox Series S’in fiyatının üçte ikisine denk. Yani oyuncular, yeni kuşak oyun konsollarını satın alıp depolama mekanını genişletmek isterlerse, çok önemli ödemeler yapacaklar.

İşte Bestbuy’da mekan alan o listeleme

seagate xbox series x icin hazirladigi harici ssdnin fiyati 1 Q5AN98Tv

Bu ortisima, PlayStation 5 için de emsal bir durum yaşanabileceğini de söylemek gerekiyor. Çünkü Mark Cerny tarafından mart ayında yapılan açıklamalarda, oyuncuların PlayStation 5’e yalnızca onaylanmış olan M.2 NVMe SSD eklemesi yapabilecekleri söylenmişti. Yani PlayStation 5 sahipleri de depolama mekanı genişletmesi yapmak istediklerinde, çok önemli bedeller ödemek zorunda kalacaklar.

Xbox Series X ve Xbox Series S için hazırlanan SSD’ye geri dönecek olursak; şu ana kisimar Seagate’den öbür bir teknoloji üreticisi, Xbox Series X ve Xbox Series S uyumlu bir depolama yerı üretimi yapmadı. Ayrıyeten Seagate’in de farklı boyutta bir Xbox Series X SSD’si yok. Yani üstte mekan mekan SSD, şu an için piyasisimaki tek eser ve an prestijiyle ön sipariş verilebiliyor. SSD’nin teslimatlarıysa kasım ayında Xbox Series X ve Xbox Series S’le birlikte yapılacak.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu