Samsung’un Yeni Katlanabilir Telefon Patenti Ortaya Çıktı

samsungun yeni katlanabilir telefon patenti ortaya cikti GzvO1WVK

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy Fold ile katlanabilir akıllı telefon kervanına pek de düzgün bir giriş yapamasa da Galaxy Z Fold2 ve Galaxy Z Flip ile katlanabilir akıllı telefon segmentinde ısrarcı olduğunu göstermişti. Ortaya çıkan yeni bir patent, şirketin bu bahdileki ısrarını bir defa daha gözler önüne seriyor.

LetsGoDigital tarafından bulunan yeni bir Samsung patentinde, Galaxy Fold2’ye oldukça benzeyen bir aygıt yer alıyor. Ortalarındaki fark ise telefonun menteşe kısmında LED ışıkların alan alması. Patente nazaran ışıklar gelen çağrıler ve iletiler üzere bildirimleri göstermek için kullanılabiliyor.

Samsung’un LED şeritli katlanabilir telefonu

samsungun yeni katlanabilir telefon patenti ortaya cikti 0 SQw6dWMR

LED şeritteki yarı saydam kaplama alabileceği hasarlardan korunmasına yardımcı oluyor. Ayrıyeten patentte alan alan bilgilere nazaran bu ışık barı, duruma bağlı olarak farklı renkte ışıklar ve hatta farklı cinste efektler de yayabiliyor. Galaxy Z Fold2’nin ekran kapalı olsa bile bildirimlerin görülebileceği bir ön ekranı olsa da telefonun zıt konulması durumunda bu LED ışıklar bildirimlerin görülmesini sağlayabilir.

Üstte da söylediğimiz üzere aygıt, Galaxy Z Fold2’ye bir oldukça benziyor ki şirketlerin bu cins patentlerde var olan aygıtlarını kullanması çok da alışılmisimık bir durum değil. Yani Galaxy Z Fold3‘ün önceliyle tıpkı dizayna ve boyutlara sahip olacağını söylemek hakikat olmaz. Bu patentte görülmeyen fakat aygıtta alan alacak farklı özellikler de bulunuyor olabilir.

Doğal her patent haberimizde söylediğimiz üzere bu türlü bir patentin çıkmış olması bu türlü bir özelliğin muhakkak kullanılacağı manasına gelmiyor. Patentler, çoklukla şirketlerin neler üzerine çalıştıklarını gösterir fakat bu çalışmaların hepsi son yapıt olarak karşımıza çıkmayabilir. Pekala, siz bu LED şerit hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Samsung’un Yeni Katlanabilir Telefon Patenti Ortaya Çıktı