Samsung’un Kutudan Şarj Aygıtını Çıkaracağının Delili

samsungun kutudan sarj aygitini cikaracaginin delili 7wyX5dqv

Apple, iPhone 7 ile birlikte 3,5 mm kulaklık girişine veda ettiğinde Samsung, evvel kendi akıllı telefonlarında kulaklık girişi olduğunu hatırlatan ve iPhone 7 ile alay eden reklam sinemaları yayınladı, sonra ise kendi amiral gemisi akıllı telefonlarından da 3,5 mm kulaklık girişini kaldırdı.

Benzeri bir halde Apple, iPhone X ile birlikte çentikli dizayna geçiş yaptığında Samsung, evvel çentik tasarımı ile alay etti, sonra ise kendi Infinity-U ve Infinity-V ismindeki damla çentik dizaynını tanıttı. Kestirim edebileceğiniz üzere Samsung’un reklam ve pazarlama grubu, bu iki olaydan sonra yayınladıkları reklam sinemalarını sessiz sedasız toplumsal medya hesaplarından kaldırdılar.

Samsung, Apple’ın iPhone kutusundan şarj adaptörü ve kulaklığı çıkarmasıyla alay etmişti

samsungun kutudan sarj aygitini cikaracaginin delili 0 eGTuQ23F

Bildiğiniz üzere Apple, iPhone 12 ile birlikte telefonların kutusundan kulaklık ve şarj isimaptörünü çıkarmış durumda. Tüketicilerin ziyadesiyle yansısını çeken bu gelişmeyi Samsung da görmezden gelmedi ve iPhone 12 lansmanının çabucak akabinde Apple ile alay eden bir paylaşımda bulundu. Bu nedenle geçmişteki deneyimlerimize dayanarak yakında Samsung akıllı telefonlardan da şarj adaptörü ve kulaklıkların çıkarılmasının büyük bir sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz.

İşin esprili tasarafını bir kenara bırakacak olursak; Samsung’un Galaxy S21 ailesinin kutusundan şarj isimaptörü ve kulaklıkları çıkaracağı bir müddettir konuşuluyor olsa da bu bahiste şimdi resmi bir doğrulama görememiştik. Fakat kısa müddet evvel ortaya çıkan ve Brezilya’nın irtibat bölümünü düzenleyici kurumu olan ANATEL’e ilişkin bir doküman, Galaxy S21’in de iPhone 12’nin yolundan gideceğini ispatlar nitelikte.

Samsung’un Galaxy S21’in kutusundan şarj adaptörü ve kulaklığı çıkaracağını gösteren evrak

samsungun kutudan sarj aygitini cikaracaginin delili 1 82tOSHpb

Kelam konusu evraklarda kabaca “Cep telefonu, bir güç kaynağı ile satılmayacaktır. ifisimesi kullanılıyor fakat EP-TA800 ve EP-TA800B model numaralı iki Samsung şarj aygıtı ile test edildiği belirtiliyor. Emsal formda cep telefonunun bir kulaklıkla satılmayacağı, fakat GH59-15106A, GH59-15107A ve GH59-15403A model numaralı üç kulaklık ile test edildiği ifisime ediliyor.

Samsung’un kutu içeriğinden şarj isimaptörü ve kulaklıkları çıkarmasının büsbütün sürpriz bir gelişme olduğunu söyleyemesek de bunu onaylayan dokümanın Brezilya’dan gelmesinin sürpriz olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü kısa müddet evvel Brezilya’nın Sao Paulo eyaleti, iPhone’ların kutusundan şarj aleti çıkmasını mecburî kılmış, bu zorunluluğun ülke çapında geçerli hale getirilmesi gerektiği belirtilmişti.

Dolayısı ile Samsung’un da kutusunda şarj aygıtı olmadan akıllı telefon satması çok mümkün değil. İddialar, Samsung’un kutu içeriğinden şarj adaptörünü çıkaracağı, lakin satış esnasında talep eden müşterilere harici olarak şarj adaptörü temin edeceği tarafında.

Sıradaki içerik:

Samsung’un Kutudan Şarj Aygıtını Çıkaracağının Delili