Samsung’un Gizemli İşlemcisi Exynos 1080, AnTuTu’da Göründü

samsungun gizemli islemcisi exynos 1080 antutuda gorundu uVm9vtjy

Cuma günü sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yeni işlemcisi “Exynos 1080“le ilgili yaptığı birinci açıklamalardan bahsetmiştik. Samsung, o gün yaptığı açıklamalarda bu işlemcinin tüm özelliklerini açıklamadı lakin akıllı telefon dalının toplumsal medyadaki değerli habercilerinden Ice Universe, bu işlemcinin AnTuTu sonuçlarını Twitter üzerinden açıklisimı.

Ice Universe tarafından yapılan açıklamalar, Samsung’un 5 nm üretim sürecinden geçen yeni işlemcisi Exynos 1080’in AnTuTu puanının, 693 bin 600 olduğunu gösteriyor. Bu AnTuTu skoru, Samsung’un önemli manisima güçlü bir işlemci ile karşımıza çıkacağının açık bir göstergesi. Lakin bundan daha kıymetli bir şey varsa o da hiç elbet, Exynos 1080’in Snapdragon 865+’tan bile bilhassa de GPU konusunda güçlü bir yapısının olması.

İşte Exynos 1080’in AnTuTu puanı

samsungun gizemli islemcisi exynos 1080 antutuda gorundu 0 DUCW1JPj

AnTuTu’da alan mekan test, Exynos 1080’in genel performansını ortaya koysa da bu kıymetler, şu an için tam olarak anlaşılamıyor. Zira Samsung, yeni işlemcisinin tüm detaylarını şu an için açıklamadı. Lakin görünüşe nazaran Samsung, Exynos 980 adli işlemcisi üzerinde yaptığı geliştirmelerle Exynos 1080‘i oluşturmuş üzere görünüyor. Şirket çekirdek ve GPU’larda yaptığı değişimle tüketicileri şad etmeye çalışacak üzere görünüyor.

Bu ortada birtakım bölümler, Exynos 1080’in Samsung için bir zamanın sonu olarak nitelendiriyorlar. Bunun nedeni ise Samsung ile AMD tarafından yapılan iştirak. Analistler, AMD tarafından geliştirilmiş GPU’larla güçlendirilen Exynos işlemcilerin, 2022 yılında piyasaya sürülebileceğini söylüyorlar. Samsung, Exynos 1080’le 2021 yılını atlatıp, 2022 yılında yesyeni bir işlemci teknolojisi ile tüketicilerin karşısına çıkabilir üzere görünüyor.

Sıradaki içerik:

Samsung’un Gizemli İşlemcisi Exynos 1080, AnTuTu’da Göründü