Samsung’un en ucuz 5G’li modeli Galaxy A42’nin teknik özellikleri yayınlandı

samsungun en ucuz 5gli modeli galaxy a42nin teknik ozellikleri yayinlandi cbXEXtpT

samsungun en ucuz 5gli modeli galaxy a42nin teknik ozellikleri yayinlandi 0 HMkVlwCy

Güney Koreli taşınabilir teknoloji devi Samsung, 5G dayanağına sahip orta seviyemodeli Galaxy A42‘yi tanıtmaya hazırlanıyor. Galaxy A41‘in halefi olarak karşımıza çıkacak olan bu modeli şirket geçtiğimizin ayın başında en ucuz 5G‘li modeli olarak duyurmuş fakat aygıta ilişkin ayrıntıları paylaşmamıştı. Yaklaşık bir aylık bekleyişin akabinde aygıtın teknik özellikleri ve manzaraları dün Samsung’un kendisi tarafından yayınlandı. 

Galaxy A42 5G‘nin yayınlanan teknik özelliklerinden kısaca kelam edecek olursak; aygıt, 6.6 inç genişliğe ve HD+ çözünürlüğe sahip Harika AMOLED bir ekranla karşımıza çıkıyor. 

Snapdragon 750G yonga setinden gücünü aldığı varsayım edilen aygıtın işlemcisine 4,6 ve 8 GB‘lık iki farklı RAM seçeneği ile microSD kart yardımıyla 1 TB‘a kadar arttırılabilen 128 GB dahili depolama alanı eşlik ediyor. 

Kamera kısmına geldiğimizde aygıtta toplam beş adet kamera sensörü bulunuyor. Dörtlü art kamera kurulumunda 48 MP’lik (f/1.8) bir ana kamera sensörü,  8 MP’lik (f/2.2) bir ultra geniş açılı sensör, 5 MP’lik (f/2.4) bir makro sensör ve 5 MP’lik (f/2.4) bir derinlik sensörü bulunuyor. Ön tarafta ise 20 MP’lik (f/2.2) bir özçekim kamerası yer alıyor.

Aygıtın 5.000 mAh boyutundaki bataryası 15W süratli şarj takviyesine sahip. 

Galaxy A42 5G‘nin dizaynından da kısaca kelam edecek olursak, aygıt 75.9 x 164.4 x 68mm ölçülerine ve 190 gram yüke sahip. Beyaz, gri ve siyah olmak üzere üç fark renk seçeneği ile alıcı bulacak olan aygıta dair en dikkat cazip ayrıntılardan bir tanesi keskin renk geçişleri. Birden fazla rengi bir ortaya getiren gradyanlı dizaynlara alışkınız lakin farklı tonlardaki desenli şeritlerin alt alta dizilmesi daha evvel benzerini gördüğümüz bir tasarım değil. 

Aygıtın ön kamerasına su damlası biçiminde bir çentik, art kamera kurulumundaki sensörleri ise sol köşeye pozisyonlandırılmış kare biçiminde bir hazne mesken sahipliği yapıyor. Son olarak cihazın ekranda gömülü bir parmak izi okuma sensörü bulunuyor.

Galaxy A42 5G‘nin Kasım ayı içerisinde 359 euroluk (425 dolar) başlangıç ??fiyatıyla piyasaya sürülmesi bekleniyor.
 

Sıradaki içerik:

Samsung’un en ucuz 5G’li modeli Galaxy A42’nin teknik özellikleri yayınlandı