Samsung’un Daily Sayfasının Yerini ‘Samsung Free’ Aldı

samsungun daily sayfasinin yerini samsung free aldi NfwLV4wP

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy akıllı telefonlarının ana ekranında kullanıcılarına birçok servisi bir ortaya getiren bir sayfaya yer veriyor. Lakin bu sayfa bugüne kadar kıymetli değişiklikler geçirdi. Birinci başlarda Bixby Home olarak bilinen sayfa, akabinde Samsung Daily ismiyle anılmaya kafmekanmıştı.

Bugün Twitter’da yapılan yeni bir paylaşımdaysa Samsung’un Samsung Daily için yaptığı planın bir sonraki etabına alan verildi. Şirket, yayınlisimığı Android 11 tabanlı OneUI 3. beta sürümüyle birlikte Samsung Daily’yi bir kere daha değiştirdi. Samsung Daily’nin yeni ismi Samsung Free oldu.

Samsung Free, Samsung Daily’nin yerini alıyor:

Samsung Free, temelde Samsung Daily’nin yine adlendirilmiş hali olacak. Lakin platformun arayüzü Daily’den ayrımlı olacak. Samsung Free, Samsung Daily’ye nazaran daha kolay bir görünüm sunacak. Ana ekranın solunda bulunan sayfada kullanıcılara üç farklı kategoride içerik sunulacak.

Samsung’un yeni platformda sunacağı içerik kategorileri Samsung Daily’yle birebir olacak diyebiliriz. Kullanıcıların karşısına birinci olarak ‘İzle‘ kategorisi gösterilecek. Bu kategoride görüntüde gördüğümüz kadarıyla Samsung TV+’ın içerikleri yer alacak. Lakin Samsung TV+ ülkemizde kullanılamadığından muhtemelen Daily’de olduğu üzere üçüncü parti platformlara da yer verilecek.

samsungun daily sayfasinin yerini samsung free aldi 0 XLjtQfXa

Başka iki kategoriyse ‘Oku‘ ve ‘Oyna‘ olacak. Oku kategorisinde kullanıcılara internetten içerikler gösterilecek. Kategoride yer alan içerikler teknoloji, haberler, dünya haberleri, siyaset, sıhhat üzere kategorilerle filtrelenebilecek. Oyna kategorisinde rastgele bir indirme gerektirmeyen oyunlara alan verilecek. 

Samsung Daily, günümüzde pek fazla Samsung Galaxy kullanıcısı tarafından etkin olarak kullanılmıyor. O denli ki kimi kullanıcılar bu sayfanın bile varlığından rahatsız olarak sayfayı ana ekranlarından kaldırıyorlar. Samsung’un Samsung Free ile kullanıcıları kendisine çekmeyi başarıp başaramayacağını ilerleyen vakitlerde göreceğiz.

Sıradaki içerik:

Samsung’un Daily Sayfasının Yerini ‘Samsung Free’ Aldı