Samsung’un akıllı telefon satışları 9 yıl içerisindeki en düşük seviyeyi gördü

samsungun akilli telefon satislari 9 yil icerisindeki en dusuk seviyeyi gordu BFvDWkCm

samsungun akilli telefon satislari 9 yil icerisindeki en dusuk seviyeyi gordu 0 KmgBYqUc

Yeni tip koronavirüs pandemisi mühletince üreticilerin üretime devam edememesi, pek çok işletmenin hizmet vermeyi bırakması ve artan işsizlik oranıyla birlikte gelen maddi tasalar pek çok tüketiciyi alışveriş alışkanlıklarında değişime gitmeye zorladı. Bu değişimlerden etkilenen eser kolları ortasında akıllı telefonlar da yer alıyor.

Pandemi öncesi periyotta tüketici harcamalarının büyük bir kısmını oluşturan, kısa aralıklarla daha yenisi yahut daha yeterlisi ile değiştirme gereksinimi hissedilen akıllı telefonlar, karantina süreci ile birlikte mecburî gereksinimlerimiz ortasından çıkmış oldu.

Pandemiden olumsuz etkilenen akıllı telefon üreticileri ortasında Güney Koreli taşınabilir teknoloji devi Samsung da yer alıyor. Şirketin anavatanında yayınlanan son raporlar Samsung’un bu yılı 300 milyonun altında akıllı telefon satışı ile kapatacağını ve şirketin 9 yıl içerisinde birinci sefer bu kadar düşük bir satış sayısına ulaştığını ortaya koyuyor. 

Raporda, Samsung‘un üçüncü çeyrek sonundaki toplam sevkiyatlarının 189.4 milyon adet olduğu görülüyor. Dördüncü çeyrek de eklendiğinde şirketin bu yılı 270 milyon sevkiyatla kapatacağı öngörülüyor.

Samsung‘un 2021‘de yine yükselişe geçebilmek için katlanabilir telefon üretimleri ile giriş ve orta düzey 5G’li model sayısını arttırması bekleniyor. Bununla birlikte şirket, Galaxy S21 serisi ve katlanabilir telefonlar dahil olmak üzere toplam 49,8 milyon amiral gemisi modeli üretmeyi planlıyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Samsung’un akıllı telefon satışları 9 yıl içerisindeki en düşük seviyeyi gördü