Samsung’dan Televizyon Üzere Monitör: Karşınızda M5 ve M7

samsungdan televizyon uzere monitor karsinizda m5 ve m7 vb8AJb3I

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 27 inç ve 32 inç boyutlarında olan üç yeni monitör duyurdu. “M5” (iki varyanta sahip) ve “M7” olarak isimlendirilen bu monitörler, alıştığımız monitörlerden çok daha fazlasını sunuyor. Hatta bu eserler için, “televizyon üzere monitör” ifisimesini kullanabiliriz. Pekala bu monitörleri bu kisimar eşsiz kılan şeyler ne?

Samsung’un yeni monitör modelleri, Samsung’un akıllı televizyonlarında olduğu üzere TizenOS isimli işletim sistemiyle çalışıyor. Bu işletim sistemi, monitörlerde Netflix, YouTube ve AppleTV üzere gibi uygulamaların yüklü olduğu, istenildiği takdirde de uygulama mağazalarından daha fazla uygulamanın indirilebilmesini sağlıyor. Monitör bunu, sahip olduğu Wi-Fi dayanağıyla sunuyor.

Samsung’un yeni monitörü işte bu türlü görünüyor

samsungdan televizyon uzere monitor karsinizda m5 ve m7 0 eXYDQIgy

Samsung’un yeni monitörleri, stand aracılığıyla ya da duvara monte ederek kullanılabiliyor. Ayrıyeten tüm varyantlarda 5 wattlık iki isimet hoparlör bulunuyor. Dileyen kullanıcılar, monitörlerin sahip olduğu uzaktan kumandaları da kullanabiliyorlar. Bu kumandalar, Bixby, Google Asistan yahut Alexa ile birlikte de kullanılabiliyorlar. Tüm bunlara ek olarak Samsung’un yeni monitörleri, AirPlay 2ile de uyumlu çalışıyor.

Samsung’un yeni monitörlerinden M5, 27 inç ya da 32 inç boyutlarda satın alınabiliyor. 32 inç boyutunda olan M7 ise 4K çözünürlük takviyesi sunuyor. Ayrıyeten her iki monitörde de 2’şer isimet HDMI girişi, bir sayı USB Type-C ve Display Port girişleri yer alıyor. M5’te iki isimet olan USB Type-A girişi, M7’de ise üç sayı olarak karşımıza çıkıyor.

samsungdan televizyon uzere monitor karsinizda m5 ve m7 1 iAmTMLAl

Samsung, akıllı televizyonlarında sunduğu tüm özellikleri yeni monitörlerinde de sunuyor. Bu bağlamda, başka her şeyden evvel Samsung DeX özelliğinin bu monitörlerde kullanılabileceğini söylemek gerekiyor. Ayrıyeten Bluetooth 4.2 takviyesine sahip olan bu monitörler, klavye ve fare kontağıyla kullanıma da imkan tanıyor.

Tüm bu özellikleriyle birlikte ilanlan monitörlerin fiyatının da makul düzeylerde olduğunu söyleyebilir. Buna nazaran 27 inç büyüklüğündeki M5’in fiyatı 230 dolar (yaklaşık 1,750 TL + vergiler), 32 inç büyüklüğündeki M5’in fiyatının 280 dolar (yaklaşık 2,150 TL + vergiler) olduğunu açıklayan Samsung, M7’nin fiyatını ise 400 dolar (yaklaşık 3,050 TL + vergiler) halinde duyurdu. Tüketiciler, M5’e kasım ayı sonuna kisimar, M7’ye ise aralık ayının başlarında sahip olabilecekler.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Samsung’dan Televizyon Üzere Monitör: Karşınızda M5 ve M7