Samsung’dan “GFK’ya nazaran birinci biziz” açıklaması

samsungdan gfkya nazaran birinci biziz aciklamasi iuS9sfLq

samsungdan gfkya nazaran birinci biziz aciklamasi 0 KkHXDLBF

Canalys tarafından geçtiğimiz gün Xiaomi’nin ülkemizde başkan olduğunu belirttiği üçüncü çeyrek pazar tahlili ortalığı karıştırdı. Olaya müdahil olan Samsung tam bilakis ülkemiz pazarının başkanı olduğunu açıkladı.

Samsung başkan olduğunu belirtiyor

Samsung yaptığı açıklamada; GFK tarafından yapılan üçüncü çeyrek pazar tahliline nazaran ülkemizde adet bazında yüzde 40.4 hisse ile önder olduklarını belirtti. Böylelikle Canalys raporu boşa düşmüş oldu.

Tahlil platformlarının kendi çaplarında oluşturduğu perakende ağları ile bilgiler topladığı biliniyor fakat vakit zaman ortada bariz farklar ortaya çıkabiliyor. Canalys raporunda Xiaomi yüzde 26 ile önder durumdaydı ve yüzde 40 düzeyine ulaşabilen rastgele bir marka yer almıyordu.

Öbür bir tahlil platformu StatCounter ise Samsung’un hissesini yüde 44-45 aralığında gösteriyor. Xiaomi ise yüzde 10-11 civarında geziniyor. Apple yüzde 15, Huawei ise yüzde 14 civarında pazar hissesine sahip.

Bu durumda GFK ve StatCounter tahlillerinin birbirine yakın olduğunu söyleyebiliriz. Canalys ise ikisinden çok farklı bir noktada tahlil hazırlamış. Bu bakımdan Samsung’un ülkemizde liderliği daha gerçeğe yakın üzere duruyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Samsung’dan “GFK’ya nazaran birinci biziz” açıklaması