Samsung üçüncü çeyrekte yüksek kar artışı bekliyor

samsung ucuncu ceyrekte yuksek kar artisi bekliyor 2zB5KHEz

samsung ucuncu ceyrekte yuksek kar artisi bekliyor 0 EK6vf6vQ

Pandemi sürecinin yaraladığı pek çok firmanın bilakis Samsung bu devri güzel bir formda geçirmeye çalışıyor. Yılın üçüncü çeyreği ile birlikte firma faaliyet karında kıymetli bir artış yakalamayı hedefliyor.

Krizden etkilenmedi

Firmadan yapılan açıklamaya nazaran yılın üçüncü çeyreğinde şirket geneli beklenen faaliyet karı 10.6 milyar dolar civarında. Bu sayı geçen yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 58 civarında bir artışa işaret ediyor.

Samsung pandemi devrinde değerli atılımlar yaparken dış kaideler da olumlu istikamette ilerliyor. Şirket içerisinde taşınabilir kısım bu devirde satışlarını arttırdı. Bilhassa Galaxy A ve M serilerinin başarılı satışları ile taşınabilir kısımda değerli bir kar artışı elde edildi.

Başka taraftan Huawei’nin yasak öncesinde ortak firmalardan yonga yığınağı yapmasının Samsung’a katkısı oldu. Tekrar yeni jenerasyon konsollarda yer alan DRAM ve depolama belleği yanında GDDR belleklerin üretiminin bir kısmını da üstlenmesi öbür bir etken.

Dördüncü çeyrekte ise büyüme beklentisi bu defa iPhone satışları sayesinde artmış durumda. iPhone 12 serisinin OLED ekranlarında yüzde 75-80 ortasında hisse sahibi olan Samsung yıl sonuna kadar on milyonlarca panel tedarik etmiş olacak.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Samsung üçüncü çeyrekte yüksek kar artışı bekliyor