Samsung Tizen platformu televizyon bölümünün önderi

samsung tizen platformu televizyon bolumunun onderi FsDDYNad

samsung tizen platformu televizyon sektorunun lideri127519 0

Samsung’un bir devir akıllı telefon pazarında bahtını deneyen lakin sonrasında giyilebilir aygıt, akıllı mesken aletleri ve televizyon tarafına yönelen Tizen platformu büyümeye devam ediyor. Televizyon tarafında hakim Tizen.

Televizyonların hakimi

Samsung’un Linux tabanlı Tizen işletim sistemi; yapılan araştırmalara nazaran irtibatlı televizyon pazarında yüzde 12.5 hisseye sahip. Bunda dalın önderi olmasının haliyle tesiri çok büyük. Toplamda 155 milyon Tizen şurası televizyonun hali hazırda kullanımda olduğu tabir ediliyor ki tüm kesim açısından epeyce kıymetli bir sayı.

Geçen yıl Tizen tabanlı televizyon sayısı 128 milyon civarındaydı. Bu yıl yaklaşık yüzde 23 üzere bir artış ile 27 milyon daha Tizen işletim sistemli televizyon eklenmiş oldu. Sayının giderek artması bekleniyor.

samsung tizen platformu televizyon sektorunun lideri127519 1

Bilhassa pandemi periyodu ve yeni jenerasyon konsollar televizyon satışlarını arttırmış durumda. Samsung yılın üçüncü çeyreğinde 11.8 milyon adet televizyon sattı ve bugüne kadar rastgele bir markanın ulaşabildiği en büyük sayı oldu.

Başka taraftan akıllı televizyon, konsol ve set üstü kutu üzere medya aygıtlarının da dahil olduğu irtibatlı televizyon segmenti de büyük artış gösterdi. Üçüncü çeyrekte 81.3 milyon satış yapıldığı söz ediliyor. Bu yılın sonunda ise kümülatif olarak 1.3 milyar civarında irtibatlı televizyon aygıtı olacağı iddia ediliyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Samsung Tizen platformu televizyon bölümünün önderi