Mobil

Samsung, Son 6 Yılın En Yüksek Akıllı Telefon Karına Ulaştı

Akıllı telefon kesiminin birinci günlerinden beri Apple ile büyük bir rekabet içinde olan Samsung, çıkardığı son Galaxy S serileriyle beklentilerin üzerine çıkmış görünüyor. Geçtiğimiz ay ABD pazarında 2017’nin ikinci çeyreğinden beri birinci kez Apple’ı geçmeyi kafaaran Samsung, toplam karda da değerli bir kafaarıya imza attı.

Samsung’un açıklisimığı 2020 üçüncü çeyrek sonuçları, şirketin son çeyrekte ne kadar başarılı bir iş ortaya koyduğunu da bizlere gösteriyor. Son 6 yıl içindeki en yüksek akıllı telefon karını elde eden Samsung, global pazarda çıkardığı çok adetda akıllı telefon modeliyle piyaadet domine etmiş üzere görünüyor. ABD pazarında Apple‘ı ve Hindistan pazarında Xiaomi‘yi geride bırakmayı kafaaran şirket, 2020’nin üçüncü çeyreğinde geçen yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 18,8’den yüzde 32,6’ya yükselen bir kar oranı yakalisimı.

samsung son 6 yilin en yuksek akilli telefon karina ulasti 0 iBschwLt

2014’ten beri en yüksek kar hissesi

Samsung’un bu son çeyrekteki kafaarısı 2014 yılının ikinci çeyreğinde yakyeran yüzde 37,9’luk kar hissesinden beri görülen en yüksek kar hissesi olarak dikkat çekiyor. Apple’ın tersine sisimece amiral gemisi telefonlar çıkarmayan Samsung, her fiyat aralığına uygun akıllı telefon modelleriyle çok daha fazla müşteriyi kendine çekiyor. Elbette tüm bu çalışmalarına karşın Apple’ın yüzde 60,5 olan kar hissesini geçemediğini bildirelim. Apple, geçtiğimiz sene yüzde 66,9 olan kar hissesini bir ölçü düşürmüş olsa da hala piyasadaki üreticiler ortasında önder pozisyonda yer alıyor.

samsung son 6 yilin en yuksek akilli telefon karina ulasti 1 uMYjA1Uw

Global akıllı telefon pazarına baktığımızda da Apple‘ın üstünlüğü bulunuyor. Samsung’un global akıllı telefon pazarında gelir hissesi yüzde 22,6 olurken Apple’ın birebir devirde gelir hissesi yüzde 29,5 oldu.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu