Mobil

Samsung kendi 3D ToF sensörünü geliştiriyor

samsung kendi 3d tof sensorunu gelistiriyor 0 3rBTETev

Fotoğrafları bulanıklaştırma trendinin yükselmeye başlaması ile birlikte standart kamera sensörlerinin yanında derinlik sensörleri de yer almaya başlamıştı. Varlıklı gerçeklik konseptinin ve yüz tanıma sisteminin öne çıkması ile de 3D ToF teknolojisine evrilme süreci başladı.

Samsung da geliyor

Derinlik efekti, yüz tanıma ve güçlü gerçeklik üzere alanlarda daha düzgün performans sergileyen 3D ToF sensörler bir müddettir akıllı telefon üreticilerinin gözdesi durumunda. O denli ki Sony artık talebe yetişemiyor. Samsung bunun üzerine kendi 3D ToF sensörlerini geliştirme kararı aldı.

Önümüzdeki birkaç ay boyunca 3D ToF sensörlerin büyük kısmının iPhone 12 serisi ve iPad Pro serisi tarafından domine edildiği biliniyor. Sony tüm çizgilerini Apple için ayırmış durumda. Bu nedenle Samsung’un Galaxy Note 20 ve gelecek Galaxy S21 amiral gemilerinde 3D ToF sensörleri kullanma talihi kalmamıştı.

samsung kendi 3d tof sensorunu gelistiriyor 1 8sfG5em6

Firmanın Avrupa Birliği Telif Hakkı Ofisi’ne yaptığı yeni bir müracaat ISOCELL Vizion sensör isimlendirmesini ortaya çıkardı. ISOCELL Vizion sensörü derinlik algılama, yüz tanıma, 3D boyutlandırma ve güçlü gerçeklik uygulamalarında kullanılacak.

Samsung’un geçtiğimiz yıl hemşehrisi KOLEN firmasına yatırım yaptığı ve KOLEN’in lens üretimini iki katına çıkaracağı gündeme gelmişti. Muhtemelen ISOCELL Vizion serisi Samsung ve KOLEN iştirakinde üretilecek.

Samsung’un bu atılımı kısa vadede ne kadar tesirli olacak merak konusu. 3D ToF sensörden yoksun kalan Galaxy S21 amiral gemi serisi için bu gelişme bir müjde olabilir. Firma farklı üreticilere de tedarik yapacaktır.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu