Samsung Kamera Uygulamasında Saklı Bir Ay Modu Bulunuyor

samsung kamera uygulamasinda sakli bir ay modu bulunuyor jXKwWkgN

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, amiral gemisi akıllı telefonlarında kullanmış olduğu kamera donanımlarıyla taşınabilir fotoğrafçılık dalının argümanlı markalarından biri olsa da, bahis kamera yazılımlarına geldiğinde rakiplerinin bir isimım gerisinde olduğunu söylemek çok da yanlış olmayacaktır.

Örneğin Google, Pixel akıllı telefonları için geliştirdiği GCam isimli kamera uygulamasında bir astrofotografi modu sunarak kullanıcıların eşsiz gökyüzü fotoğrafları çekebilmesini mümkün kılıyor. Samsung’da ise buna emsal bir mod bulunmisimığından kullanıcıların standart “gece modu” ile yönetim etmesi gerekiyor.

Samsung, One UI 2.5’e bir Ay modu gizlemiş

samsung kamera uygulamasinda sakli bir ay modu bulunuyor 0 RO977ljF

Aslına bakacak olursak Samsung, One UI 2.5 ile birlikte “Sahne İyileştirici”ye entegre olarak bir Ay Modu yayınlamış durumda. Bu Ay modu, başka fotoğraf modları üzere isteğe nazaran açılıp kapatılamıyor. Kamera uygulamasını açıp telefonunuzu Ay’a çevirdiğinizde Sahne Uygunlaştırıcı, Ay’ı otomatik olarak algılıyor ve Ay modunu devreye sokuyor.

Kelam konusu “Ay Modu” ile çekilen bir fotoğrafı, standart mod ile çekilen bir fotoğraf ile karşılaştırdığınızda ortada büyük bir fark göremiyorsunuz. Muhtemelen Samsung da bunun ayrımında ki Ay modunu farklı bir mod olarak yayınlamak yerine Sahne İyileştirici’nin içine gizlemiş.

Sahne İyileştirici’ye gizlenmiş Ay modu, şu an için etkileyici sonuçlar ortaya koymaktan uzak olsa da bu mod, Samsung’un gelecekte bir astrofotografi modu yayınlayacağının habercisi olabilir. Şu an için bu bilgiyi doğrulayamadığımızdan sadece bekleyip görelim diyebiliyoruz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Samsung Kamera Uygulamasında Saklı Bir Ay Modu Bulunuyor