Samsung, ‘GameDriver’ İsimli Uygulamasını Yayınladı

samsung gamedriver isimli uygulamasini yayinladi rB2vldve

Geçtiğimiz günlerde Galaxy S20 ailesi için Android 11 tabanlı One UI 3.0 güncellemesini yayınlayan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bugün kullanıcılar için yeni bir uygulama yayınladı. Şu an yalnızca Galaxy S20 ile Galaxy Note20 kullanıcıları tarafından kullanılabilen bu uygulama, “GameDriver” olarak adlendiriliyor.

GameDriver isimli uygulama, isimından da anlaşılabileceği üzere oyun odaklı çalışıyor. Oyunlar için telefonun genel performansını artırmaya yarayan uygulama, Google Play Store üzerinden sunulan GPU yazılım güncellemelerinin de otomatik olarak yapılabilmesini sağlıyor. Lakin bu uygulama, şu an için tüm oyunlara dayanak vermiyor.

samsung gamedriver isimli uygulamasini yayinladi 0 DCcASwZJ

Samsung’un GameDriver isimli uygulaması, rastgele bir arayüze sahip değil. Yani bu uygulamayı telefonunuza indirirseniz, rastgele bir giriş yapma imkanına sahip değilsiniz. Uygulama art planda, otomatik olarak çalışıyor. Bu ortada; uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra yalnızca Call of Duty: Mobile, Fortnite ve Black Dyapıtt isimli oyunlar için performans artırma süreci yapılabiliyor.

GameDriver uygulamasının en değerli özelliği, GPU güncellemelerini otomatik olarak sunabilecek olması. Şöyle ki Samsung, GPU güncellemeleri için genel bir yazılım güncellemesi sunmak durumunda kalıyordu. Fakat Google Play Store üzerinden yayınlanan bu uygulama ile GPU güncellemeleri ile ince ayarların yapılabilmesi, dünya genelindeki tüm kullanıcılar için birkaç saat içinde tamamlanabilecek. An prestijiyle 10 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilen uygulama, kapsamının genişletilmesiyle birlikte tüm Samsung kullanıcıları tarafından indirilecek üzere görünüyor. Uygulamayı Galaxy S20 ya da Galaxy Note20 telefonunuza indirmek isterseniz, burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Samsung, ‘GameDriver’ İsimli Uygulamasını Yayınladı