Samsung Galaxy S21+ ve iPhone 12 Pro’yla Karşılaştırıldı

samsung galaxy s21 ve iphone 12 proyla karsilastirildi 3WKKKQQ4

Samsung’un ocak ayında tanıtması beklenen akıllı telefon serisi Galaxy S21+, geçtiğimiz gün bir modeliyle karşımıza gelmişti. Random Stuff 2 isimli YouTube kanalına yüklenen görüntüde Samsung Galaxy S21+ modelini kullanırken gösteriyordu. Bu görüntü tıpkı vakitte telefonun tüm tasarım detaylarına da yer veriyordu.

Bugünse yeniden birebir YouTube kanalı tıpkı prototiple ayrımlı bir görüntü paylaştı. Bu kere görüntünün konusu, Galaxy S21+’ın iPhone 12 Pro’yla karşılaştırılmasıydı. Görüntüde her iki telefon yan yana getirilerek boyutları karşılaştırılıyor, akabinde iki telefonla birebir alanden çekilen fotoğraflar yan yana gösteriliyordu.

Samsung Galaxy S21+ ve iPhone 12 Pro yan yana geldi:

Bugüne kisimar öğrendiğimiz bilgilere nazaran Samsung Galaxy S21+, 6,7 inç büyüklüğünde FHD+ LTPS bir ekranla gelecek. 120 Hz tazeleme oranına sahip olacak bu ekran, iPhone 12 Pro’dan 0,6 inç daha büyük olacak. Üstteki görüntüde da telefonların çabucak hemen birebir uzunlukta olduklarını görebiliyoruz.

Görüntünün ilerleyen kısımlarında tıpkı alanın iki ayrımlı telefonun kameraları tarafından nasıl çekildiğini görüyoruz. Elbette akıllı telefonların nasıl bir kamera performansı gösterdiklerini bu görüntüden kesin bir biçimde anlayamayız. Lakin birinci izlenimlerimiz netlik konusunda her iki telefonun da en üst seviyede iş çıkardığı, renk ve canlılık hususundaysa iPhone 12 Pro’nun bir tık evvel olduğu tarafında.

Samsung, argümanlar ve gördüğümüz imgeler doğruysa Galaxy S21+ modeline 12 MP’lik bir ultra geniş açılı kamera, 64 MP’lik bir telefoto kamerası ve 12 MP’lik bir kamera daha alanleştirecek. Akıllı telefonun bir evvelki seriye nazaran en büyük farklılıklarından birisi kamera kurulumunun biçimi olacak.

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S21+ ve iPhone 12 Pro’yla Karşılaştırıldı