Mobil

Samsung Galaxy S21 Hindistan’da BIS Sertifikası Aldı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2021 yılının kafaında yeni amiral gemisi akıllı telefon serisi Galaxy S21‘i tanıtmayı planlıyor. Şirketin yeni seriyi tanıtmasıyla seri, tıpkı vakitte 2021 yılının birinci amiral gemisi serisi de olacak. Yeniden de Samsung’un yeni serisini ne vakit tanıtacağı kesin olarak bilinmiyor.

Bugün Hindistan’dan gelen haberse Samsung’un tanıtıma hazırlandığının yeni bir göstergesi oldu. Şirketin Galaxy S21 modeli, Hindistan’dan BIS sertifikası almayı başardı. Akıllı telefon serisinin sertifikayı alması, Samsung’un yeni serisini yakında tanıtacağına bir işaret oldu.

Samsung Galaxy S21 serisi yakında tanıtılacak:

18a2eeisimd6e83d655aa084726c77b859d40d6931

Samsung, bir evvelki Galaxy S serisi olan Galaxy S20’yi bu yıl şubat ayında tanıtmıştı. Ancak geçtiğimiz günlerde Jon Prosser’ın yaptığı açıklamaya göreyse Samsung, bu sene yeni amiral gemisini ocak ayında tanıtacaktı. Şirketin sertifika alması da bu iddiayı güçlendirdi.

Samsung’un Hindistan’da almayı başardığı BIS sertifikası, Galaxy S21 serisinin özellikleri hakkında rastgele bir ayrıntı barındırmıyor. Fakat yeni serinin pek çok özelliğinin şu ana kisimar gün yüzüne çıktığını söyleyebiliriz. Alışılmış bu özelliklerden en kesin olanı Samsung Galaxy S21 ailesinin Qualcomm Snapdragon 875 yahut Samsung Exynos 2100 işlemcilerine sahip olacağı.

Daha evvel ortaya atılan öbür savlar nazaran Samsung Galaxy S21 serisi, Galaxy S21, S21+ ve S21 Ultra üyelerinden oluşacak. Galaxy S21 ve S21+’ın ekranı düz ekran olacakken amiral gemisi Galaxy S21 Ultra kıvrımlı bir ekranla gelecek. Telefonun ekranı 6,8 inç büyüklüğünde olacak ve 144 Hz tazeleme suratına sahip olacak.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu