Samsung düşük talep nedeniyle Galaxy Note 20 üretimini azalttı

samsung dusuk talep nedeniyle galaxy note 20 uretimini azaltti bcDQ2cDL

samsung dusuk talep nedeniyle galaxy note 20 uretimini azaltti 0 CiC8898X

Bölüme yakın emniyetli haber kaynaklarından The Elec‘in yeni raporunda, Samsung’un Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra akıllı telefonların üretimini değerli ölçüde azalttığı ve bunun da aygıt bileşenlerinin tedarikçilerine ziyan verdiği bildirildi. Güney Koreli dev artık aylık 900 binakıllı telefon yerine 600 bin adet üretim yaptıracak.

Analistlere nazaran şirketin, Galaxy Note 20 üretim hacmini azaltmasının asıl sebebi, kullanıcıların 60Hz ekranlı, plastik bir kasadaki bir telefon için 1000 dolar ödemeye hazır olmaması olarak gösteriliyor. S-Pen kalem dayanağının bile bu durumun önüne geçemediği belirtilirken, düşük talep nedeniyle birçok perakendecinin, akıllı telefonun maliyetini 200 dolar düşürdüğü de sızan bilgiler ortasında.

samsung dusuk talep nedeniyle galaxy note 20 uretimini azaltti 1 htVD4M9R

Note serisinin sonlandırılacağı savı

Değişik bir halde Samsung, Note 20 ve S20 serisinin zayıf performansına karşın son çeyrekte akıllı telefon karında yüzde 50 artış bildirdi. Bu, şirketin orta bütçeli aygıtlarının çok talep gördüğü manasına geliyor diyebiliriz. Samsung’un son vakitlerde neden daha uygun fiyatlı akıllı telefon modellerine odaklandığının cevabı da bu istatistikte bilinmeyen.

Son söylentilere nazaran Güney Koreli teknoloji devinin uygun fiyatlı katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını belirtmeden de geçmeyelim. Aygıtın lansmanının önümüzdeki yıl yapılması bekleniyor. Ayrıyeten önümüzdeki yıl Note serisi büsbütün ortadan kalkabileceği ve Galaxy S21 serisinin kalem takviyesiyle gelebileceği de tezler ortasında.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Samsung düşük talep nedeniyle Galaxy Note 20 üretimini azalttı