Mobil

Samsung Display, İki Defa Katlanan Ekran Geliştiriyor

Akıllı telefon dalı, bir müddettir katlanabilen ekran dizaynlarını benimsemeye çalışıyorlar. Bu bağlamda Huawei ve Samsung üzere şirketler, katlanabilir ekranlı telefonlarını çoktan piyasaya sürmüş durumdalar. Üstelik bu cins telefonlar için çalışmalara devam ediyor. Samsung Display tarafından yapılan son açıklamalar, şirketin iki defa katlanacak bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını gözler önüne seriyor.

Katlanabilir ekranlı telefonları, bugüne dek daha çok yatay ya da dikey olarak katlanabilen biçimde gördük. Samsung Display’in üzerinde çalıştığı yeni tasarım ise telefonun dikey koordinat düzleminde iki defa katlanabileceğini ortaya koyuyor. Yani kullanıcılar, ilerleyen süreçte üç modüllü bir telefon ile tanışacaklar. Fakat bu telefonun teknik açıdan neler sunacağını konuşmak için şimdi çok erken.

Samsung Display’in yeni ekran tasarımı işte bu türlü görünüyor

samsung display iki defa katlanan ekran gelistiriyor 0 87UqmBkp

Samsung Display’in yeni katlanabilir ekran yaklaşımı, pek çok dizayna kıyasla avantaja sahip üzere görünüyor. Zira bu tıp bir telefon, istenildiği takdirde tablet boyutlarına da ulaşabilecek. Kullanıcılar bu sayede, telefon ile tablet tecrübesini, Galaxy Z Fold’dan çok daha yeterli bir biçimde yaşayabilecekler. Fakat iki kere katlanabilen bir ekranın dayanıklılık açısından ne durumda olacağı, şu an için büyük bir muamma.

Samsung Display, üzerinde çalıştığı katlanabilir ekran teknolojisiyle ilgili rastgele bir vakit çizelgesi açıklamadı. Lakin şirketin, ikiye katlanacak bir ekran üzerinde çalıştığı, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un bu tıp ekrana sahip olan bir telefonla karşımıza çıkacağı artık çok net. Katlanabilir ekranı şimdi benimsemeyen tüketicilerin, bu cins bir telefona karşı nasıl reaksiyon göstereceklerini ise vakitle anlamaya devam edeceğiz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu