Salı Günü Tanıtılacak Realme Q2 Geekbench’te Gözüktü

sali gunu tanitilacak realme q2 geekbenchte gozuktu 9WmcCzNi

Yükselen akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Realme, önümüzdeki günlerde yeni akıllı telefon serisi Realme Q2’yi tanıtmak için gün adetyor. Şirket, 13 Ekim günü Realme Q2 ve Realme Q2 Pro adli iki yeni akıllı telefonunu kullanıcıların beğenisine sunacak. Bugünse seride yer alacak Realme Q2 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Daha evvel tasarımı Realme tarafından paylaşılan Realme Q2, Geekbench üzerinde performans testine girdi. RMX2117 model numarasıyla Geekbench’te gözüken akıllı telefonun kimi donanım özellikleri de gün yüzüne çıktı. Realme’nin işlemcisi ve RAM’i ortaya çıkan bilgiler ortasındaydı.

Realme Q2, MediaTek Dimensity 800U işlemciyle gelecek:

sali gunu tanitilacak realme q2 geekbenchte gozuktu 0 NVERRRWc

Geekbench’te mekan mekan detaylara nazaran telefon, ARMMT6853V/TNZA olarak isimlendirilen ve MediaTek Dimensity 800U olduğu bilinen işlemciye sahip olacak. Sekiz çekirdekli ve 2 GHz frekansa sahip işlemciye bir de 6 GB’lık RAM eşlik edecek. Telefonun depolama yerı Geekbench’te gözükmese de muhtemelen 128 GB olacak.

Android 10 işletim sistemiyle kutudan çıkacak akıllı telefon, Geekbench’teki tek çekirdekli performans testinden 2.879 puan almayı başardı. Öte yandan telefon, çok çekirdekli performans testinde 8.123 puan kaptı. Tüm bu ayrıntılar dışında Geekbench’te öbür bir bilgi yer almadı.

sali gunu tanitilacak realme q2 geekbenchte gozuktu 1 SSbEnYle

Bugüne kisimar ortaya çıkan bilgilere ve söylenenlere nazaran Realme Q2, AMOLED panele sahip FHD+ çözünürlüklü bir ekranla gelecek. Telefon, bir sayı parmak izi okuyucusuna da konut sahipliği yapacak. Aygıt, 48 MP’lik ana kamerayla birlikte üç farklı art kamerayı daha barındıracak.

Realme Q2, 62 W SuperVooc Flash süratli şarj dayanağına sahip 4.200 mAh bataryayla gelecek. Realme’nin yeni serisindeki akıllı telefonları Q2 ve Q2 Pro, Çin’de piyasaya çıktıktan sonra başka ülkelerin pazarlarında da kendisini gösterecek. Akıllı telefonun fiyat etiketiyse şu an için bilinmiyor. 

Sıradaki içerik:

Salı Günü Tanıtılacak Realme Q2 Geekbench’te Gözüktü