Ryanair, 737 MAX’ların Kasım ayından itibaren ABD’de tekrar uçmaya başlayacağını düşünüyor

ryanair 737 maxlarin kasim ayindan itibaren abdde tekrar ucmaya baslayacagini dusunuyor uQpGFme8

ryanair 737 maxlarin kasim ayindan itibaren abdde tekrar ucmaya baslayacagini dusunuyor 0

Karıştığı iki ölümcül kaza sonrası yere çekilen ve şimdi gökyüzü ile buluşamayan Boeing 737 MAX serisinin ne vakit yine uçacağı ile ilgili bir iddia İrlanda merkezli Ryanair’den geldi. Ucuz uçak bileti satmasıyla bilinen havayolu şirketi, MAX’ların Kasım ayı içinde ABD’de tekrar uçmaya başlayacağını düşündüklerini söyledi.

Şirketin kestirimine yönelik açıklamalarda bulunan Ryanair lider yardımcısı Eddie Wilson, “Federal Havacılık Dairesi test uçuşlarını geçtiğimiz hafta tamamladı. Görünen o ki uçak, önümüzdeki aydan itibaren her an uçmaya başlayabilir.” Dedi. Wilson açıklamasının devamında, şirketinin 135 uçak siparişinden birincisini ise 2021’in birinci aylarında teslim alabileceğini belirtti.

Şirket, 2014 yılında 135 adet 737 MAX siparişi vermiş, lakin geçen mühlet zarfında hiçbir uçağı teslim alamamıştı. Ryanair’ın Boeing’e verdiği sipariş içinde 737 MAX 200 serisi uçaklar da bulunuyor. 737 MAX 8 temelli bu uçak, düşük maliyetli bilet satan şirketler göz önünde bulundurularak geliştirildi. Ryanair’ın bu uçaklardan 100 adet alma niyetinde olduğu biliniyor.

Bakalım Ryanair’ın iddiası hakikat çıkacak mı?

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ryanair, 737 MAX’ların Kasım ayından itibaren ABD’de tekrar uçmaya başlayacağını düşünüyor