Genel

Rusya, 3. faz denemeleri devam eden aşıyı askerlerine uygulamaya başladı

rusya 3 faz denemeleri devam eden asiyi askerlerine uygulamaya basladi 0 O17pkyBr

Koronavirüse karşı aşı geliştiren birinci ülkelerden olan Rusya, virüse karşı aktifliği %95 olarak açıklanan Sputnik V isimli aşıyı kendi silahlı kuvvetler mensuplarına uygulamaya başladı. Şimdi 3. faz denemeleri tamamlanmayan aşının 2500 civarında askere yapıldığı belirtiliyor.

Rusya Savunma Bakanı Sergei Şoygu’nun kamuoyuna yaptığı paylaşımda 2020 yılı sonuna kadar 80 bin askeri işçiye ve toplamda ise 400 binden fazla askere Sputnik V aşısı yapılmasının planlandığı belirtildi. Şoygu’nun kendisi de Eylül ayı içinde aşılanmıştı.

rusya 3 faz denemeleri devam eden asiyi askerlerine uygulamaya basladi 1

3. faz denemeleri hala daha eden ve 40 bin gönüllünün katıldığı çalışmalarda 120 kadar Rus askeri çalışanının de yer aldığı belirtiliyor. Lakin toplu aşılamayla ilgili askerlerde gönüllülük aranıp aranmayacağı sorusu bakan tarafından cevapsız bırakıldı. Rus bakan ayrıyeten, aşı uygulanan 500 silahlı kuvvetler mensubunda yüksek düzeyde antikor ürediği ve bunların da acil hallerde işe yaradığı görülen plazma tedavisi ve bu kapsamda yürütülen çalışmalara katıldığını belirtti.

rusya 3 faz denemeleri devam eden asiyi askerlerine uygulamaya basladi 2 FaRBaFbh

Savunma Bakanlığı bilgilerine nazaran Rusya Silahlı Kuvvetleri içinde salgının tesirini artırmaya başladığı bahar aylarından itibaren 4,100’den fazla askeri işçide virüs tespit edildi.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu