Donanım

RTX 3080 kullanıcıları çökme meselesiyle karşılaşıyor

rtx 3080 kullanicilari cokme meselesiyle karsilasiyor 0 cBuV78S4

Nvidia’nın bir oldukça hudutlu stokla giriş yapması nedeniyle satışa sunulması itibariyle tükenen RTX 3080’lerden birisini sıkıntı da olsa alabilen kullanıcılar yaşadıkları sıkıntılar  nedeniyle teknoloji forumlarına akın etti.

RTX 3080 kullanıcıları oyundan atma sorunu yaşıyor

Sorun rapor eden kullanıcıların durumu incelendiğinde birtakım oyunlarda masaüstüne atma sorunu yaşandığı görülüyor. Sorun herkeste olmasa da geniş çaplı olduğunu söylemek mümkün. Sorunun nedenine dair şu anda net bir kanıya ulaşmak güç.

Tekrar de müşahedelere nazaran GPU’nun 2.0 GHz ve üzerine çıktığı durumlarda can sıkıcı sıkıntıyla karşılaşılması bakışları güç kaynağına çevirse de şoför kanadından da şüpheleniliyor. Bununla birlikte kimi özelleşmiş tasarım modellerde sorun rapor edilmemesi dikkat çekiyor.

Sorunun süreksiz tahlili içinse GPU’ya 50-100 MHz’lik underclock ya da MSI Afterburner 4.6.3 Beta  2 sürümü ve sonrası kurularak kart undervolt edilebilir.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu