Ripple Yatırımcılarına Müjde: XRP Bu Haberle Uçtu!

ripple yatirimcilarina mujde xrp bu haberle uctu

Lider kripto para Bitcoin, yüzde 5’in üzerinde çökerken Ripple (XRP) yeşil renkte kalıyor. Piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi olan XRP, şu anda yeşil renkteki tek büyük kripto para. CoinMarketCap verilerine göre, Ripple’a bağlı token şu anda son 24 saatte yaklaşık yüzde 17 arttı. Peki XRP’nin son rallisinin arkasında ne var?

Bitcoin yüzde 5’in üzerinde çökerken Ripple (XRP) rallide!

Şu anda XRP, ilk 50’deki her bir kripto para biriminden daha iyi performans gösteriyor. VeThor Token, MVL ve IOST, ilk 100’de daha etkileyici kazançlar sağlamayı başaran tek kripto paralar. Bitcoin 18 Mart tarihinde 60.000 dolar seviyesini tekrar geri alma girişiminde başarısız oldu. Bitcoin, yukarıda belirtilen fiyat işaretine bir kez daha dokunmaya çok yaklaştı, ancak boğalar bunu yapmakta yetersiz kaldı.

ripple yatirimcilarina mujde xrp bu haberle uctu 0 EUF61GL4

En büyük kripto para şu ana kadar 20 Mart’ın en yüksek seviyesinden yüzde 5,55 düştü ve Bitstamp borsasında 56.712 dolarlık gün içi en düşük seviyesine yakın işlem gördü. Bu zayıflık, Ethereum, Cardano ve diğer büyük kripto para birimlerinin önemli kayıplar kaydetmesiyle daha geniş bir piyasa düzeltmesine neden oldu. Ancak SEC davası ile vurulan XRP ise piyasadaki düzeltmeye rağmen güçlü yükseliyor. Kripto para bugün 0,47 dolar seviyelerinden 0,55 dolar seviyelerine kadar tırmandı ve yüzde 17’nin üzerinde yükseldi.

SEC avukatı, XRP yatırımcılarını sevindirecek önemli açıklamalarda bulundu

Bu ralli, SEC davasının etkisiyle 0,90 dolar seviyelerinden 0,20 dolarlara kadar düşen kripto paranın yatırımcılarına umut aşıladı. Ripple’a göre, kripto para yatırımcılarının SEC davası nedeniyle tahmini olarak zararı 15 milyar dolardan fazla. Peki XRP’deki yükselişi tetikleyen katalizör nedir? Bu rallinin, Ripple davası kapsamında dün yapılan keşif duruşmasındaki gelişmelerden kaynaklandığı belirtiliyor. Bu duruşmada  SEC avukatı, XRP yatırımcılarını sevindirecek önemli açıklamalarda bulundu.

ripple yatirimcilarina mujde xrp bu haberle uctu 1 J1HPr5iT

Duruşmada SEC avukatı, sadece Ripple ve şirketin iştiraklerinin XRP satışlarının yasa dışı olarak tasnif edileceğini söyledi. Uzmanlara göre, bu yorumlar XRP’yi listeleyen borsaların menkul kıymet yasalarını ihlal etmediğini açıkça ortaya koyuyor. Ayrıca uzmanlara göre, XRP’yi delist eden borsalar şimdi kripto parayı dava sonuçlanmadan tekrar listeleyebilir. Çünkü kripto parayı listelemenin bir yasa ihlali oluşturmayacağı ortaya çıktı. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda, XRP’yi delist eden kripto para borsası Lykke’nin tekrar XRP ticaretini başlattığını da belirtmek gerekiyor.

Uzmanlar: XRP’yi delist eden borsalar tekrar ticareti başlatabilir!

Şimdi SEC avukatının açıklamalarından sonra yatırımcı ve uzmanlar, XRP’yi delist eden borsalardan Lykke’ye benzer hamleler bekliyorlar. Ripple yazım sırasında ise yüzde 6 oranında artışla 0,52 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 24 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ripple yazım sırasında piyasa değeriyle 7,8 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Sıradaki içerik:

Ripple Yatırımcılarına Müjde: XRP Bu Haberle Uçtu!