Ripple (XRP) ve SEC Davasının İlk Duruşması Yarın! Neler Yaşanacak, Fiyata Etki Eder mi?

ripple xrp ve sec davasinin ilk durusmasi yarin neler yasanacak fiyata etki eder mi 8HSj8XuF

Kripto para topluluğunda aylardır üzerine en çok konuşulan hususlardan birisi de SEC’in Ripple’a açtığı dava oldu. Bilhassa XRP yatırımcılarının büyük bir merakla beklediği davada ise büyük gün geldi çattı. Davanın ön görüşmesi yarın gerçekleştirilecek. Pekala davadan çıkacak sonuç ne olur? XRP fiyatını tesirler mi?

Kripto para yorumcusu ve hukukçuların bu hususta farklı farklı niyetleri ve iddiaları var. Bunlardan birkaçını sizlerle esasen paylaşmıştık. Artık de kısa bir biçimde hafızalarımızı tekrar tezeleyelim.

Öncelikle birçok analist, Ripple davasının XRP’nin piyasa kıymetini makus etkilediğini belirtiyor. Keza XRP, son birkaç haftadır önemli formda düşüş yaşayarak piyasa pahası bakımından da 7. sıraya geriledi. Yorumcular XRP’nin bu gidişle birinci 10’un dışına itilebileceğini tabir ediyor.

Ripple Davayı Kazanır mı?

Bununla birlikte kimi isimler Ripple‘ın davayı kazanabileceğini, kimileri da mutabakat sağlanacağını tabir ediyor. Mümkün olumlu bir durumda XRP’nin gücünü tekrar kazanabileceğine dair fikirler de var.

Örneğin Avukat Avukat Stephen Palley, Ripple’ın SEC ile muahedeye varacağını düşünüyor. Palley, şu sözleri kullandı:

“Eğer 30 günlük ek mühlet isteyip sonradan davayı reddetselerdi şaşırmazdım. Tersine, bir ay içinde yanıt verdiler. Elhasıl Ripple davanın süratlice sonuca bağlanmasını istiyor.”

SEC eski yöneticisi Joseph Hall, ise Ripple’ın SEC davasını kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünenlerden. Önceki gün SEC eski üyelerinden Mary Jo White, SEC’in Ripple’a karşı yürüttüğü davanın büyük bir kusur olduğunu lisana getirmişti.

ABD’li avukat Jeremy Hogan ise SEC ile Ripple ortasında rastgele bir mutabakata varılmazsa, davanın 2023’e kadar uzayabileceğini düşünüyor. Hogan, bu süreç boyunca XRP’nin fiyatının 6-9 aylık bir süreçte yapay olarak bastırılmasını beklediğini lisana getirdi.

Analistler Ripple aleyhinde bir durumda XRP’nin makus etkileneceği konusunda hem fikir.

Pekala siz ne düşünüyorsunuz? Sizce yarınki duruşmadan nasıl bir sonuç çıkar?

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ripple (XRP) ve SEC Davasının İlk Duruşması Yarın! Neler Yaşanacak, Fiyata Etki Eder mi?