Ripple ve SEC Davasının Ön Duruşması Görüldü: İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

ripple ve sec davasinin on durusmasi goruldu ilk bilgiler gelmeye basladi aTOfTKcs

Ripple ve SEC davasının ön duruşması bugün gerçekleşti. Davanın genel durumunun değerlendirildiği bu duruşmadan bilgiler gelmeye başladı. Duruşmada Ripple da karşı suçlamalarda bulundu.

Herkese açık bir biçimde gerçekleştirilen duruşmada karşılıklı suçlamalar tartışıldı. Bilhassa Ripple’ın SEC hakkında bir argümanı hayli dikkat cazipti. Ripple’ın argümanına nazaran SEC, görüştüğü borsalara XRP’nin menkul değer olduğuna dair rastgele bir ikazda bulunmamış. Kripto para borsaları da kendi araştırmalarını yaparak, XRP’yi listelemeye karar vermiş.

Argümanlara nazaran Ripple / SEC duruşmasındaki en büyük haber şu halde: Davalıların SEC’in 2019’da ve öncesinde birçok piyasa aktörü ve borsası ile XRP hakkında görüşmeler yaptığına ve XRP’nin bir menkul değer olduğunu yahut menkul değer olarak satıldığını onlara asla söylemediğine dair ispatları var.

https://twitter.com/digitalassetbuy/status/1363882252590080000

Digital Asset Investor isimli profilden yapılan bilgilendirmelere nazaran Brad Garlinghouse, SEC’in sofistike borsalara XRP’nin bir menkul değer olduğunu söylemediğini ve bu yüzden onu listelediklerini söyledi.

Tezleri Reddettiler

Ripple avukatları ayrıyeten SEC’in, Ripple’ın XRP’nin menkul değer olduğunu bildiği halde satış yaptıkları argümanlarına da karşı çıktı. Öte yandan kripto para topluluğunun yorumlarına nazaran Ripple kurucuları Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in suçlamaları reddetmesi ve karşı suçlamalarda bulunamsı SEC’in elinin zayıf olduğunu gösteriyor.

Bir başka edinilen bilgiye nazaran Ripple avukatları SEC’in manipülatif süreçler yaptığını, bu davanın tüm piyasayı manipüle ettiğini tabir etti. Avukatlar, XRP’nin menkul değer olmadığını savunuyor.

Haberlerin akabinde XRP fiyatında son 1 saatte %5.3 oranında artış yaşandı. XRP, yazının yazıldığı sırada kripto para piyasasında birinci 10’da yeşil bölgede olan tek kripto para ünitesiydi.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ripple ve SEC Davasının Ön Duruşması Görüldü: İlk Bilgiler Gelmeye Başladı