Kripto Para

Ripple, SEC Davasına Yönelik Yeni Yanıtını Sundu: İşte Detaylar

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile mücadelesini hızlandırıyor. Blockchain şirketi, “XRP’yi bir yatırım sözleşmesi olarak satmadığını veya dağıtmadığını” iddia ederek, sonradan değiştirilmiş SEC davasına ilk resmi yanıtını sundu.

SEC’in, token’ın küresel olarak 1.4 milyardan fazla işlem kaydettiği gerçeğini “görmezden geldiğini” veya “yanlış tanımladığını ileri sürüyor.

Ripple genel danışmanı Stu Alderoty, Ripple’ın ayrıca SEC’in piyasa katılımcılarıyla yaptığı toplantılar hakkında daha fazla bilgi edinmeyi dört gözle beklediğini belirtiyor. Daha önce de Kriptokoin.com tarafından bildirildiği gibi Ripple, SEC ile gerçekleştirilen ön duruşmasında, SEC’in daha önce çeşitli piyasa katılımcılarını XRP’nin menkul kıymet durumu konusunda uyarmadığına dair kanıtlar elde ettiğini belirtmişti.

Ripple, XRP’yi oluşturduğunu reddediyor

SEC davası, Ripple kurucu ortakları Jed McCaleb, Arthur Britto ve şirketin CTO’su David Schwartz’ın “düşük maliyetle” 100 milyar XRP token’ı çıkarmaktan sorumlu olduğunu belirtiyor.

Ripple, Schwartz’ın SEC davasından aylar önce yayınlanan tweet’inde Ripple’ı yaratan kişilerle XRP’yi yaratan kişilerin “hemen hemen aynı kişiler” olduğunu belirtmesine rağmen; CTO’nun cevabında bu iddiayı reddediyor:

“XRP’yi oluşturan kişiler, Ripple’ı oluşturan kişilerle hemen hemen aynı ve diğer şeylerin yanı sıra öncelikli olarak XRP’yi dağıtmak için Ripple’ı yarattılar.”

Ripple’ın en son yayınlanan belgesine göre, “şirketin kripto para biriminin büyük bir çoğunluğunu elinde tutması, Exxon’un petrol tutmasına benzer”. Şirket, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

“Birçok kuruluş büyük miktarlarda emtiaya sahip ve emtia piyasalarına yoğun bir şekilde katılır. Exxon’un, yüklü miktarda petrolü vardır, De Beers’ın büyük oranda elması vardır. Bitmain ve diğer Çinli madenciler çok yüksek sayıda Bitcoin sahibidir.”

Ripple’a göre yöneticilerin token satışı hakkında yeterli bilgi yok

Şirket, davayı reddetmek için yakın zamanda iki ayrı mektup gönderen yöneticilerin satışları hakkında yeterli bilgi olmadığını iddia ediyor:

“Ripple, Bay Garlinghouse’un XRP satışlarına ilişkin 186. paragrafta yer alan iddiaları kabul etmek veya reddetmek için yeterli bilgiye sahip değil ve bu nedenle reddedildi.”

Yine de, çalışanlarının token’ın “işlem fiyatını ve hacmini” gözlemlediğini kabul ediyor:

“Ripple, herhangi bir yanıtın gerekli olduğu ölçüde iddiaları reddediyor. Ancak Ripple çalışanlarının XRP’nin alım satım fiyatını ve hacmini zaman zaman gözlemlediğini kabul ediyor.”

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu