Ripple Davasından Kritik Detaylar Geldi: SEC, XRP’yi Vurmaya Hazırlanıyor!

ripple davasindan kritik detaylar geldi sec xrpyi vurmaya hazirlaniyor mA1PzfXz

Ripple davasından önemli detaylar gelmeye başladı. Ripple ve SEC ilk kez bugün hakim karşısına çıktı. Ripple, SEC’i XRP’nin menkul kıymet durumu hakkında borsaları 2019’da olduğu gibi uyarmamakla suçluyor.

Ripple, SEC’i suçluyor: XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı açıklığa kavuşacak

Bugünkü ön duruşma konferansında, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’u Cleary Gottlieb’den avukat Matthew Solomon temsil etti. Matthew Solomon, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun 2019 ve öncesinde gerçekleşen çok sayıda tartışmada XRP’nin menkul kıymet durumu hakkında borsalar da dahil olmak üzere piyasa aktörlerini uyarmadığını iddia etti. Matthew Solomon konuya yönelik şunları söyledi:

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun borsalar da dahil olmak üzere son derece sofistike piyasa aktörleriyle görüşmelerde bulunduğunu öğrendik. SEC görünüşe göre, bu aktörlere XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna inandığını söylemedi. Ve yine, dava ilerledikçe, bu gerçekler gün ışığına çıkacak. XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı açıklığa kavuşacak.

ripple davasindan kritik detaylar geldi sec xrpyi vurmaya hazirlaniyor 0 aw1edwsr

Ripple yöneticileri davayı reddetmek istiyor

Brad Garlinghouse, bugünkü ilk ön duruşma konferansında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan davanın reddedilmesi için şimdiden bir dilekçe sundu. Matthew Solomon, müvekkilinin XRP’nin potansiyel olarak bir yatırım sözleşmesi olarak sınıflandırılabileceğini bilmediğini söyledi. Ayrıca Matthew Solomon, Brad Garlinghouse’un SEC’in davasının merkezinde yer alan suçlama olan Ripple’ın satışlarına yardım ve yataklık ettiğini reddediyor: 

SEC’in iddiaları, yapmak istediklerinin tam tersini ortaya koyuyor. Bay Garlinghouse, XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olabileceğini ya da böyle olabileceğini bilmiyordu.

ripple davasindan kritik detaylar geldi sec xrpyi vurmaya hazirlaniyor 1 96Na3JPV

SEC, Ripple’ın savunmasını vurmaya hazırlanıyor

Ripple’ın eski CEO’su Chris Larsen, Paul Weiss’den Martin Flumenbaum tarafından temsil ediliyor. Jorge Gerardo Tenreiro, Jon Daniels ve diğerleri tarafından temsil edilen SEC, XRP‘nin şirket tarafından bir yatırım sözleşmesi olarak teklif edildiğini ve satıldığını iddia ediyor. SEC, Federal Yargıç Analisa Torres’i Ripple’ın savunmasına karşı bir öneri sunmanın “çok muhtemel” olduğu konusunda uyardı. Buna karşılık, Ripple avukatı Andrew J. Ceresney şirketi “keşfi durdurmaya” çalışmakla suçladı.

Sıradaki içerik:

Ripple Davasından Kritik Detaylar Geldi: SEC, XRP’yi Vurmaya Hazırlanıyor!