Ripple Davası İçin Son Dakika Gelişmesi: XRP Yatırımcıları da Müdahil Olabilir!

ripple davasi icin son dakika gelismesi xrp yatirimcilari da mudahil olabilir Wdbtwuuy

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun açtığı davanın ardından Ripple (XRP)’da sular durulmuyor. İkili hakim karşısına ilk kez 22 Şubat tarihinde çıktı ve şirket bu duruşmada davanın reddini talep etti. Her gün Ripple davası kapsamında yeni belgeler ve bilgiler mahkemeye sunulurken bugün önemli bir gelişme daha yaşandı. Deaton Hukuk Bürosu’ndan John E. Deaton, XRP yatırımcıları adına üçüncü taraf olarak davaya müdahil olmak için talepte bulundu.

XRP yatırımcıları, üçüncü taraf olarak davaya müdahil olmak için talepte bulundu!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere SEC, geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor. Ayrıca SEC’e göre, XRP piyasaya sürüldüğü günden beri bir menkul kıymet niteliğindedir. Davanın 22 Şubat tarihindeki ilk duruşmasında Ripple, davanın reddini talep etti. Ancak bu davanın açılmasından sonra XRP fiyatında derin düşüşler yaşandı. Kripto para yüzde 80’in üzerinde bir değer kaybına maruz kaldı. Ayrıca SEC davasının ardından 33’ten fazla kripto platformu ve piyasa yapıcısı XRP işlemlerini askıya aldı veya tamamen durdurdu.

ripple davasi icin son dakika gelismesi xrp yatirimcilari da mudahil olabilir 0 wN8miPI4

Ayrıca Ripple, kısa süre önce SEC’in açtığı davanın XRP sahiplerine 15 milyar dolardan fazla zararı olduğunu iddia etti. SEC davası nedeniyle zor durumda olan XRP yatırımcıları son gelişmelerle harekete geçmiş görünüyor. XRP holder’ı ve Deaton Hukuk Bürosu yönetici ortağı John E. Deaton, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal savaşına müdahale etmek için bir talepte bulundu. Yargıç Analisa Torres’a gönderilen mektuba bakıldığında, John E. Deaton’ın XRP topluluğunun 6.000’den fazla üyesi ile temasta olduğu vurgulanıyor:

Ripple’ın cevabında bahsi geçen milyonlarca XRP sahibi benimle iletişime geçmemiş olsa da, XRP sahiplerinin altı binden fazlası bireysel ve toplu olarak seslerinin duyulmasını talep ederek benimle iletişime geçti.

ripple davasi icin son dakika gelismesi xrp yatirimcilari da mudahil olabilir 1 fFlFJy95

Ripple davası kapsamında yatırmıcıların 15 milyar dolardan fazla zararı oldu

Bu talep hakim tarafından onaylanırsa, Ripple Labs ile bağlantılı kripto para biriminin sahipleri, çıkarlarını korumak için davada üçüncü taraf bir davalı olarak hareket edecek. XRP, davanın 22 Aralık’ta kamuoyuna açıklanmasından sonraki günlerde yüzde 80’den fazla düştü. Ayrıca  çok sayıda borsa, dava nedeniyle XRP alım satımının askıya alınması veya listeden çıkarılma duyuruları yaptı. Ocak ayında, XRP sahipleri ayrıca SEC’i bir dilekçe sunarak şikayetini değiştirmeye zorladı. Ancak düzenleyici kısa süre önce bu talepleri reddetmek için bir önergeyle yanıt verdi.

Sıradaki içerik:

Ripple Davası İçin Son Dakika Gelişmesi: XRP Yatırımcıları da Müdahil Olabilir!