Ripple CEO’sundan XRP’ye Yönelik Kritik Açıklamalar Geldi!

ripple ceosundan xrpye yonelik kritik aciklamalar geldi SEHMVPCb

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC davasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a göre, SEC dava kapsamındaki iddialarında haklı değil ve XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı açık. Brad Garlinghouse’a göre, bu dava sadece XRP için değil tüm piyasa için kötü bir durum.

Brad Garlinghouse: Ripple ortadan kalkarsa, XRP ticarete devam edecek

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere SEC, geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor. Ayrıca SEC’e göre, XRP piyasaya sürüldüğü günden beri bir menkul kıymet niteliğindedir.

ripple ceosundan xrpye yonelik kritik aciklamalar geldi 0 Ei9yY4VZ

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise SEC’in iddialarını sert bir dille red ediyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a göre, SEC iddialarında haklı değil ve XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı açık. Ripple CEO’su yeni açıklamalarında şunlara yer veriyor:

Bir menkul kıymete sahipseniz, size bir şirketin sahipliğini verir, değil mi? Ripple ortadan kalkarsa, XRP ticarete devam edecek…

Ripple CEO’su: Bu sadece Ripple için kötü değil…

Brad Garlinghouse, kripto paranın bir menkul kıymet olabileceğini iddia eden dünyadaki tek ülkenin ABD olduğunu ekliyor. Ripple, Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sunmakla suçlayan bir dava ile tokatlandı. Bununla birlikte, son Tetragon kararının gösterdiği gibi, mahkeme altcoin’in düzenleyici durumunu belirlemede son söz hakkına sahip olacak. Eski Ripple CEO’su Chris Larsen ile birlikte davada sanık olarak da adlandırılan Ripple yöneticisi, SEC’in yaptırım eyleminin tüm sektörü olumsuz etkileyeceğini söylüyor:

Bu sadece Ripple için kötü değil. Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto piyasası için genel olarak kötü ve bu faaliyeti olumsuz etkiliyor.  Bu girişimcilik faaliyetini Amerika Birleşik Devletleri dışına yönlendiriyor. Bunun kripto endüstrisi için kesinlikle yetersiz olduğunu düşünüyorum.

ripple ceosundan xrpye yonelik kritik aciklamalar geldi 1 rAEqZutA

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Ripple zaten yasal sıkıntılara rağmen ABD dışında 15 bankacılık ortağı ile anlaşma imzalamayı başardı. 

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ripple CEO’sundan XRP’ye Yönelik Kritik Açıklamalar Geldi!