Kripto Para

Ripple CEO’su SEC Davasının Sonuçlarını Değerlendirdi: Kaybedersek…

Ripple’da son günlerde sular durulmuyor. Bugün Ripple, MoneyGram ile ortaklık anlaşmasının ortak kararla sonlandırıldığını açıkladı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise son gelişmeler ile SEC davasının sonuçlarını yorumladı. Brad Garlinghouse’a göre, dava kaybedilirse bundan sadece XRP değil tüm piyasa zarar görecek. Ayrıca bu ABD’nin kripto piyasasındaki konumunu da sarsacak.

Brad Garlinghouse: Dava kaybedilirse bundan sadece XRP değil tüm piyasa zarar görecek!

Son dönemde Ripple ekosisteminde sert rüzgarlar esiyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı.  Bu davanın ardından Ripple, şirketin 200 milyon dolarlık C serisi finansman turuna liderlik eden Tetragon Financial Group tarafından da dava edildi. Ancak, Ripple Tetragon ile olan yasal savaşında büyük bir zafer kazandı. Mahkeme, Tetragon’un XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia eden SEC yasal davası nedeniyle fonlarını şirketten geri alma talebini reddetti.

ripple ceosu sec davasinin sonuclarini degerlendirdi kaybedersek 0 hu1py1mG

Dev ödeme şirketi MoneyGram  da  SEC davası nedeniyle Ripple’ın popüler ödeme çözümü ODL’nin kullanımını askıya aldı. Bugün ise Ripple, MoneyGram ile ortaklık anlaşmasının ortak kararla sonlandırıldığını açıkladı. Bu gelişmelerin ardından, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse önemli açıklamalarda bulundu. Brad Garlinghouse, XRP’nin ABD dışında birçok ülke tarafından menkul kıymet olmadığının onaylandığını belirtti. Brad Garlinghouse konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İngiltere, Japonya, İsviçre, Singapur ve daha fazlası… Bu ülkelerin hepsi çok net şekilde XRP’nin menkul kıymet olmadığını kabul etti. Zaten XRP’nin menkul kıymet  olduğunu söyleyen dünya üzerindeki tek ülke de ABD zaten… Bu nedenle, sürekli bu durumun sadece ABD için değil, kripto para piyasası için de kötü olduğunu belirtiyorum.

Ripple CEO’su: SEC davasını kaybedersek operasyonlarımızı başka ülkeye taşırız!

Brad Garlinghouse açıklamalarının devamında, SEC davasının olası sonuçlarına değindi. Brad Garlinghouse, Ripple’ın davayı kaybetmesi durumunda faaliyetlerini ve operasyonlarını başka ülkeye taşıyacaklarını belirtiyor. Ripple CEO’su, daha net ve açık düzenlemelerin olduğu bir ülkede tekrar ekosistemlerini oluşturabileceklerini de vurguluyor.

ripple ceosu sec davasinin sonuclarini degerlendirdi kaybedersek 1 vgMWawPG

Brad Garlinghouse, bu davada kaybeden tarafın asıl olarak ABD olacağını da ekliyor. Yeni gelen neslin Blockchain ve kripto paralarla fazlası ile ilgilendiğini biliniyor. Brad Garlinghouse’da bu noktaya dikkat çekiyor ve ABD’nin teknolojinin gerisinde kalacağı ve lider olamayacağını vurguluyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu