Kripto Para

Ripple CEO’su, SEC Davasının Olası Sonuçları Hakkında Yeni Açıklamalarda Bulundu

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, haber programı Axios on HBO’ya SEC davasının muhtemel sonuçları hakkında açıklamalarda bulundu. Garlignhouse, Ripple’ın menkul değer olarak sınıflandırılması sonucunda şirketin ortadan kalktığı bir durumda, XRP’nin süreç yapmaya devam edeceğini söyledi.

“Bir menkul değere sahipseniz, size bir şirketin sahipliğini verir, değil mi? Ripple ortadan kalkarsa, XRP süreç yapmaya devam eder.”

Garlinghouse, XRP’nin bir menkul değer olabileceğini argüman eden tek ülkenin ABD olduğunu da ekliyor.

Ripple, Aralık ayında ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) tarafından XRP’yi kayıtsız bir menkul değer olarak sunmakla suçlayan bir dava ile sarsılmıştı.

Bununla birlikte, son Tetragon kararının gösterdiği üzere, XRP’nin yasal statüsünü belirlemede mahkeme son kelam hakkına sahip olacak.

Bölümü Olumsuz Etkileyecek

Eski CEO Chris Larsen ile birlikte davalı olarak yer alan Ripple yöneticisi, SEC’in yaptırım hareketinin tüm bölümü olumsuz etkileyeceğini söylüyor:

“Bu yalnızca Ripple için makûs değil. Amerika Birleşik Devletleri’nde genel manada kripto para alanı için berbattır ve bu girişimcilik faaliyetinin Amerika Birleşik Devletleri dışına taşınmasına neden oluyor. Bunun kripto para sanayisi için katiyetle olumsuz olduğunun işareti olduğunu düşünüyorum.”

Daha evvel de aktardığımız üzere Ripple, SEC ile yasal ıstıraplara karşın ABD dışında 15 bankacılık ortağıyla muahede imzalamayı başarmıştı.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu