Resmen açıklandı: Netflix İstanbul’a ofis açıyor

resmen aciklandi netflix istanbula ofis aciyor bszSty2s

resmen aciklandi netflix istanbula ofis aciyor 0 BlRe76Nw

Dijital yayın platformu Netflix, Türkiye yatırımlarını sürdürüyor. ABD’li medya devi, Türkiye’de ofis açacağını resmen duyurdu. Bu adımla birlikte lokal içeriklerin artması planlanıyor.

Netflix, yeni ofisini İstanbul’a açacak. Ofisin 2021’in ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor. Netflix’in hali hazırda şu kentlerde ofisleri bulunuyor:

Amsterdam, Los Angels, Los Gatos, Tokyo, Alphaville, Singapur, Paris ve Londra

Türkiye’de Netflix’in abone sayısı 3 milyonu geçti

Netflix Kurucusu ve eş CEO’su Reed Hastings, Netflix’in Türkiye’deki yeni abone sayısını açıkladı ve yeni ofis hakkında şu sözlerde bulundu:

“Türkiye’nin, güçlü kültürü ve esaslı kıssa anlatma geleneği ile kendileri için çok kıymetli bir ülke. Bu nedenle harika bir kent olan İstanbul’da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye’ye yönelik bağlılığımızı net bir biçimde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk imali üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza takviyeleri için teşekkür ederiz.”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Netflix’in Türkiye’de ofis açma kararına ait şu değerlendirmede bulundu:

“Özellikle son on beş yılda büyük gelişim yaşayan sinema ve dizi bölümümüz, ekonomik büyüklüğünün yanı sıra tanıtım ve kültür diplomasisinin kıymetli araçlarından birisi haline gelmiştir.Bu manada Netflix üzere küresel bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve sinemaların 190 ülkede izlenebilir olmasının dalımızı milletlerarası alanda daha görünür kılacağını ve sinema turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim.”

Netflix Türkiye Orjinal İçerik Yöneticisi Pelin Diştaş ise, Türkiye’nin etkileyici kıssalarını anlatma heyecanlarının, gelecek yatırımlar için kendilerine güç verdiğini bildirdi.

Diştaş, “Bu yolda, İstanbul ofisimizin açılacak olması ile birlikte, kreatif gruplarımız ve paydaşlarımızla olan yakın çalışmalarımızın daha da verimli bir formda süreceğine inanıyoruz. Ülkemizin özgün kıssalarını, 195 milyon Netflix üyesine sunmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

Netflix yakın vakitte 10 yeni yepyeni üretim üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Bu içeriklerden 9 Kez Leyla sineması yarın (4 Aralık 2020 tarihinde) yayınlanacak. Ocak ayında ise 2 adet Türk imali özgün Netflix içeriği izleyeceğiz. 8 Ocak 2021’de Sevgililer sineması, 27 Ocak’ta 50m2 dizisi yayınlacak.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Resmen açıklandı: Netflix İstanbul’a ofis açıyor