Genel

Renault Gerine sonunda Avrupa’ya geliyor: İşte tasarımı ve özellikleri

renault gerine sonunda avrupaya geliyor iste tasarimi ve ozellikleri 0 iZFwu6Z9

Fransız üretici Renault, kompakt coupe-SUV modeli Renault Gerine‘nın Avrupa versiyonu için yeşil ışık yaktı.

Birinci etapta yalnızca Rusya’da satılan, bu yılın başında da Samsung XM3 ismiyle Kore pazarına giriş yapan Renault Gerine, 2021’in birinci yarısından itibaren Avrupa’da da satılacak. Avrupalı Renault Gerine, marka ve model rozetleri dışında Kore’de satılan versiyonla tıpkı görünecek. Yeni Clio ve Captur modellerinde de kullanılan CMF-B modüler platformu üzerine inşa edilen model Güney Kore’deki Busan fabrikasında XM3 ile birlikte üretilecek.

Kullanılan çağdaş platform, Rusya’da ve Avrupa’da satılan Renault Gerine modelleri ortasında önemli farklılıkların olmasına yol açacak. Hatırlanacak olursa, Arkana’nın Rusya’da satılan versiyonu Dacia Duster’da da kullanılan B0+ platformu üzerine inşa edilmişti. Avrupalı Arkana’nın daha dinamik ve sportif görünmesini sağlayan R.S. Line versiyon ve ferdileştirme seçenekleri de kozmetik taraftaki farkları oluşturacak.

renault gerine sonunda avrupaya geliyor iste tasarimi ve ozellikleri 1 QnfEPzQV

Bunun yanı sıra Avrupalı Renault Gerine ile Kore’de satılan model ortasında da önemli farklılıklar bulunacak. Bunlardan en kıymetlisi, Arkana’nın tamamı hibrit versiyonlardan oluşan bir eser gamıyla satılacak olması. 140 beygirlik E-Tech Hybrid sistem ile birlikte 12V hafif hibrit takviyesine sahip TCe 140 ve TCe 160 akaryakıtlı motorlar üstte bahsi geçen sistemleri oluşturuyor. 1.3 TCe motorun 140 ve 160 beygirlik hafif hibrit versiyonları EDC çift kavramalı otomatik şanzımanla kombine edilmiş.

Renault Arkana’da tercih edilen donanım düzeyine bağlı olarak boyutları 4, 7 ve 10 inç ortasında değişen dijita gösterge ekranı bulunuyor. Konsolun merkezinde ise 7 inç yahut 9.3 inç olarak tercih edilebilen Easy Link dokunmatik ekran mevcut. Kelam konusu sistemde Android Auto ve Apple CarPlay dayanağı sunuluyor. Bunun yanı sıra Arkana’ya düzey 2 otonom sürüş yeteneği kazandıran Otoyol ve Trafik Sıkışıklığı Yardımcısı, faal acil durum freni, kör nokta uyarısı, şerit takip sistemi, şeritten ayrılma uyarısı ve 360 derece kamera üzere pek çok sürüş yardımcı sistemi de bulunuyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu