Kripto Para

Regülatör, Popüler Kripto Para Borsası Hakkında Uyardı

Huobi Küresel kripto borsasına “bağlı üzere görünen” şirketin Seyşeller’de faaliyette bulunma müsaadesinin olmadığı ortaya çıktı.

Seyşeller regülatörü, Huobi Küresel Limited’in kendi yetki alanında kayıtlı olmadığını duyurdu. Bilindiği üzere Huobi, kendi ülkesi olan Çin’de problemler yaşadığı için merkezini Seyşeller’e taşımıştı. Burada faaliyet gösteren şirketin kripto borsası Huobi Küresel ile irtibatlı göründüğü belirtiliyor.

regulator populer kripto para borsasi hakkinda uyardi 0 BIuiy1vt

Seyşeller Finansal Hizmetler Otoritesi (FSA) Huobi Küresel Limited’in kendi yetki alanında ticari faaliyet yürütmek için bir lisansa sahip olmadığını duyurdu. Yapılan duyuruya halk için bir ikaz da eşlik etti:

“FSA, yatırımcıları ve halkın üyelerini, üstte belirtilen IBC ve bu çeşit hizmetleri sunan başka şirketler konusunda dikkatli olmaya şiddetle çağırıyor.”

Seyşeller: Kripto Para Ticaret Merkezi

Seyşeller, dünyadaki en büyük kripto para borsalarına mesken sahipliği yapıyor. BitMEX bunlara en âlâ örneklerden. Ancak bilindiği üzere borsa son vakitlerde türel ihtilaflara karıştı. Ekim 2020’de ABD Emtia Vadeli Süreçleri Ticaret Kurulu, BitMEX’i kara para aklamakla ve ABD’de yasadışı olarak faaliyet göstermekle suçladı. The Block ile paylaşılan mahkeme dokümanlarına nazaran, BitMEX CEO’su Arthur Hayes bu Nisan ayında ABD yetkililerine teslim olabilir.

Seyşeller’de iş yapan bir öbür kripto para borsası OKEx. Borsanın asıl işleri Seyşeller’de yürütülür ve Malta merkezli olmasına karşın, Malta yahut İtalyan değilseniz, şirket farklı bir Hizmet Koşulları kontratı kullanır, bu nedenle satın aldığınız kripto para, Seyşeller’de bulunan Aux Cayes’e aittir.

Ayrıyeten Binance, 2019’da Seyşeller’de Binance Investments’ı kurdu.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu