Redmi Note 9 5G, Tek Şarjla 4-5 Gün Kullanılabilecek

redmi note 9 5g tek sarjla 4 5 gun kullanilabilecek

Xiaomi tarafından desteklenen teknoloji şirketi Redmi, yaklaşmakta olan yeni telefonları Note 9 5G ve Note 9 5G Pro ile ilgili ipuçları vermeye başladı. Daha evvel Geekbench aracılığıyla gün yüzüne çıkan telefonla ilgili yeni bilgiler, şirketin kurumsal kafakanı Lu Weibing tarafından yapıldı. Weibing, toplumsal medyisiman bir imaj paylaşarak, Redmi Note 9 5G’nin bataryasının ne derece uzun kullanılabileceğini gözler önüne serdi.

Weibing, paylaştığı imgeyle ilgili yaptığı açıklamisima, telefonu 24 saat boyunca olağan performans modunda kullandığı ve bataryanın yalnızca yüzde 24 azaldığını ifisime ediyor. Şayet bu durum olağan kullanımda da bu halde olacaksa, Redmi Note 9 5G’nin tek şarjla 4-5 gün kullanılabileceği manasını çıkarabiliriz. Telefonun 6.000 mAh kapasiteli bataryası, Snapdragon 750G işlemci ve 5G irtibata karşın beklentilerden fazlasını sunacak üzere görünüyor.

İşte Redmi kafakanı tarafından paylaşılan o görsel

redmi note 9 5g tek sarjla 4 5 gun kullanilabilecek 0

Redmi Note 9 5G’nin 6.000 mAh kapasiteli bataryasını doldurmak, süratli şarj olmisiman çok uzun sürecek. Hal bu türlü olunca da şirketin, bu akıllı telefonlarda süratli şarj teknolojisi kullanacağı aşikar. Şirket, bu durumda da telefonun ısınmamasını sağlamak, bilhassa de oyun oynamayı seven tüketicilerin işlerini kolaylaştırmak için sıvı soğutma teknolojisi kullanacak. Bu sayede taşınabilir oyunseverlerin, nispeten serin bir telefonla tanışacakları ifisime ediliyor.

Redmi Note 9 5G ailesi, yarın düzenlenecek bir aktiflikte ilanlacak. Yetkililerin yapacağı açıklamalarla bu telefonların tüm özellikleri, gün yüzüne çıkmış olacak. Xiaomi ve Redmi hayranlarının daha şimdiden heyecanlandıkların telefonlarının kafmekangıç fiyatının ise 150 dolar (yaklaşık 1.200 TL + vergiler) olması bekleniyor. Redmi’nin yeni telefonlarıyla ilgili tüm detayları, yarınki lansmanla birlikte sizlere aktaracağız.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Redmi Note 9 5G, Tek Şarjla 4-5 Gün Kullanılabilecek