Realme 7 Pro’da Android 11 Erken Erişim

realme 7 proda android 11 erken erisim jWISwEZl

Google çabucak her yıl yeni bir Android işletim sistemi versiyonu yayınlıyor. Sistemin en yeni versiyonu ise Android 11 olacak. İşletim sisteminin yayınlanmasında ise artık neredeyse sona gelinmiş durumda.

Android tabanlı bir arayüz kullanan Realme 7 Pro akıllı telefonlara da artık yeni işletim sistemi için erken erişim güncellemeleri gelmeye başlisimı. Hindistan’da 300 kişilik küçük bir kullanıcı kümesi bu güncellemeyi aldı.

Yeni güncelleme yeni Android

realme 7 proda android 11 erken erisim 0 RWeT2XuJ

Epeyce büyük bir boyuta sahip olan güncelleme toplamda 3,57 GB üzere bir belge boyutuna sahip. Yani güncelleme belgesini mümkünse Wi-Fi üzerinden ve telefonun şarjı yüksek oranda dolu iken gerçekleştirmek gerekecek.

Yeni güncelleme ile birlikte yeni karanlık mod tarzları gelecek. Ana sayfada üçüncü parti uygulamalardan gelen ikonlar kullanılabilecek, ayrıyeten kullanıcılar kendi duvar kağıtlarını yapabilecek.

Ekranı bölme modunda bir uygulamadan başkasına metinleri ya da evrakları sürükleyip atmak mümkün olacak. Ayrıyeten arayüzler kişiselleştirilebilecek, arayüzlerin ve uygulamaların performansı da artacak. Yapay zeka sayesinde şarj suratı, telefonun batarya ömrünü uzatacak biçimde değişiklik gösterecek.

Realme 7 Pro daha emniyetli hale geliyor

realme 7 proda android 11 erken erisim 1 8l8ROXpJ

Yeni güncellemede uygulama bildirim seslerinde değişiklik yapılıyor. Peş peşe gelen bildirim sesleri tek bir melodi olarak birleştirilecek. Çeşitli uygulamalar için bildirimlerde özelleştirme yapmak da mümkün olacak. Müsaade yöneticisi de geliştirilecek.

Android 11 ile birlikte Realme 7 Pro kullanıcıları artık sistemlerini de kafaka telefonlara aktarmak için klonlayabilecek. Ayarlar sekmesinden de uygulama kilidi özelliğini kolay kolay açıp kapatabilecekler. İsteyen bireyler, bataryaları %15’in altına düştüğü an seçtiği şahıslarla otomatik pozisyon bilgisi de paylaşabilecek.

HeyTap Bulut erişimiyle de kullanıcılar isteğe bağlı olarak fotoğraflarını, dökümanlarını, sistem ayarlarını, WeChat datalarını ve daha fazlasını bulut üzerinden yeni bir telefona taşıyabilecek. Hangi bilgilerin yedekleneceğini ya da yükleneceğini ise kullanıcı seçecek. Realme muhtemelen bu güncellemeyi yakında öbür kullanıcılara da dağıtacak.

Sıradaki içerik:

Realme 7 Pro’da Android 11 Erken Erişim