Razer, Tomahawk Bilgisayar Kasalarını Tanıttı

razer tomahawk bilgisayar kasalarini tanitti lNafXIdC

Oyuncu ekipmanı pazarının önde gelen adleri ortasında mekan alan Razer daha evvel oyuncu kasası üretmemişti. Yeniden de 2019 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda firma, bir konsept yapıti olan Razer Tomahawk kaadet tanıtmıştı. Ayrıyeten firma geçmişte NZXT üzere firmalarla ortak kasa çalışmaları da yapmıştı.

Firma artık Tomahawk olarak isimlendirdiği iki yeni kasa modeliyle birinci kere büsbütün kendine ilişkin bilgisayar kasası piyasaya sürecek. Biri ATX biri de Mini-ITX olan kasalar şimdiden ön siparişe açıldı.

Razer’dan iki yeni kasa

razer tomahawk bilgisayar kasalarini tanitti 0 YVDAdFAS

Firmanın sayıi olduğu üzere bol ölçüde RGB ışıklandırmaya sahip olan kasalar, genel olarak Lian Li Lancool kasalar ile benzerlik taşıyor. Tom’s Hardware’e açıklama yapan Razer, bu bahiste iştirakleri hakkındaki detayları açıklamak istemediğini söz etti. 

Kasaların kökeninden bağımsız olarak kıymetlendirme yaptığımızda her iki kasanın da pek güzel gözüktüğünü söyleyebiliriz. Her iki kasanın imalatında da 0,8 milimetrelik SPCC çelik materyal kullanılırken yan kısımlarında ise çıkarılabilir güçlendirilmiş cam paneller alan alıyor. Kasalar üst kısımda bulunan açma kapama düğmesi, iki USB 3.2 girişi, bir USB 3.2 Type-C girişi, bir mikrofon bir kulaklıklı mikrofon girişi, reset ve güç düğmesinden oluşan konfigürasyonu paylaşıyor. 

Yeni Razer kasaların özellikleri

razer tomahawk bilgisayar kasalarini tanitti 1 hCTUjYpv

Tomahawk A1 ATX epey ağır bir kasa ve 13,5 kilogram geliyor. 50 cm yüksekliğindeki kasanın genişliği 24 cm, derinliği ise 48 cm olarak açıklandı. Yedi genişleme yuvası bulunan kasanın alt kısmında da 3 adet 3,5 inç HDD yuvası yer alıyor. RGB art plan ışıklarına sahip kasanın önünde ise yeşil Razer logosu mekan alıyor.

ATX kasanın üzerindeki GPU yuvası 384 milimetre uzunluğa sahip. Güç ünitesi yuvası 21 santimetreyi bulabilen kasanın radyatörleri ise 360 milimetreye kisimar çıkabiliyor. Kasada toz filtreleri ve hava giriş çıkışları bulunuyor.

Tomahawk M1 Mini-ITX ise aşağı üst öbür kasa ile tıpkı özelliklere sahip ve kendi sınıfının standartlarına nazaran biraz iri kıyım. Ölçüleri 32 cm x 37 cm x 20 cm olan kasanın yükü ise 5,8 kilogram. Üç adet 2,5 inç HDD yuvasına sahip olan kasisima SFX ve SFX-L güç ünitesi dayanağı yer alacak. Bu kasalardan A1 ATX 200 dolara, M1 Mini-ITX 180 dolara satılacak.

Sıradaki içerik:

Razer, Tomahawk Bilgisayar Kasalarını Tanıttı