Raylara düşen AirPods kulaklıkları Panasonic kurtaracak

raylara dusen airpods kulakliklari panasonic kurtaracak cgdyEEpv

raylara dusen airpods kulakliklari panasonic kurtaracak 0 EOubeCpW

Tam kablosuz kulaklık sınıfı bilhassa AirPods serisi ile birlikte adeta patlama yaptı ve değerli bir iktisat haline geldi. Dev firmalardan alt düzey firmalara kadar sayısız isim trende katıldı ve pazar adeta eserlerle doldu taştı. Artık her 10 telefon kullanıcısından 3 yahut 4’ünde tam kablosuz kulaklık da bulunuyor. Hal bu türlü olunca tam kablosuz kulaklıklar en çok düşürülen eşyaların ortasında yer alıyor.

Kablosuz kulaklık süpürgesi

Japonya’da beşerler o kadar fazla kablosuz kulaklık düşürüyor ki; raporlara nazaran Temmuz-Eylül ayları ortasında 78 tren istasyonunda toplam 950 kulaklık bulunmuş. Bu kulaklıklar güvenlik gereği tren seferlerinin bitmesinden sonra toplanıyor. New York’ta bir kişinin düşen kulaklığını almak için raylara atlamasının son anda önüne geçildiği de gelen bilgiler ortasında.

Ne var ki tam kablosuz kulaklıklar hayli küçük ve raylara düştüğünde yer çakıllarının ortasında kendisini kaybettiriyor. İstasyon vazifelileri genelde eşyaları toplamak için mekanik kıskaçlar kullandığı için bunları toplayabilmek çok zorlaşıyor.

Panasonic bu cins durumlar için küçük borulara sahip kablosuz bir elektrik süpürgesi geliştirdi. Boruların ağzı küçük olduğu için kulaklık içine kaçmıyor ve çekiş gücü ile de taşların ortasındaki kulaklığı çabucak kapıyor.

Panasonic bu eseri Japonya’nın JR East ulaşım kümesi için geliştirdi ve kümenin hizmet verdiği istasyonlarda kullanılacak. Küresel çapta da yakın vakitte bu cins tahlillerin artacağı iddia ediliyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Raylara düşen AirPods kulaklıkları Panasonic kurtaracak