PSVR İçin İki Yeni Patent Ortaya Çıktı

psvr icin iki yeni patent ortaya cikti yJ9kfv2s

Sony’nin son günlerde oyuncuları ziyadesiyle heyecanlandıran yeni oyun konsolu PS5 satışa sunuldu. Şu anda yeni konsolu isimeta yok satan şirket, tüm odağını bu konsolları üretmeye isimamış olsa da ilerleyen günlerde yeni konsol için etraf üniteleri de çıkaracak. Bu etraf üniteleri ortasında tahminen de en çok merak edileni PSVR olacak. PS4 için çıkan ve oyuncuları oyunun içerisine alan PSVR gözlükleri için önümüzdeki devirde yeni bir modelin çıkması bekleniyor.

Son olarak PlayStation 5 konsollarıyla birlikte satışa sunulacak yeni jenerasyon PSVR gözlükleri için bir patent ortaya çıktı. Şu ortalar tüm dünyisima PS5’e gelen talebi karşılamakta zorlanan Sony, piyasisima kâfi adetda PS5 olduktan sonra ve stok sorunu ortisiman kalktıktan sonra sanal gerçeklik gözlüğüne de ehemmiyet verecekmiş üzere görünüyor.

Yeni PSVR, güneş gözlüğüne daha çok benzeyebilir

psvr icin iki yeni patent ortaya cikti 0 rzNekDJh

Let’s Go Digital’da ortaya çıkan yeni kuşak PSVR gözlükleri, Sony’nin VR kafalığına yeni bir tasarım anlayışı getirecek üzere görünüyor. Patent, yeni VR gözlüğü için iki muhtemel tasarımı bizlerle buluşturuyor. Bunların birincisi, bugün piyasisima bulunan PSVR’dan çok daha ince olsa da genel olarak emsal bir dizaynla geliyor. İkinci tasarım ise evvelki modele nazaran çok daha ince ve görünüşüne baktığımızda bir sanal gerçeklik gözlüğünden fazla güneş gözlüğünü andırıyor. “VR ve AR gözlükleri” seçeneği üzere karşımıza çıkan bu dizaynlar, PSVR’ın hantal yapısını da kıymetli ölçüde hafifletecek üzere görünüyor.

Sony, bununla birlikte yeni sanal gerçeklik gözlüklerinde yanlış takılıp takılmisimığını tespit edecek bir sensör sistemi için bir patent müracaatında bulundu.

psvr icin iki yeni patent ortaya cikti 1 Nt66cNgh

Patent şimdi doğrulanamisimı

Öte yandan Sony’nin yeni PSVR gözlükleri için ortaya çıkan patentlerin doğrulanmadığını söyleyelim. Sony’den bu patentlerle ilgili bir açıklama gelmediğini göz önünde bulundurursak bu patent dizaynlarının uydurma olma ihtimali de bir epey yüksek. Bununla birlikte Sony, bir müddettir PS5 için bir VR gözlüğü geleceğini ima ediyor. PS5’in güçlü donanımıyla PSVR teknolojisi birleştiğinde karşımıza çok derece etkileyici bir eserin çıkması son derece muhtemel.

Pekala sizler yeni PSVR’dan neler bekliyorsunuz? Sizce PS5 için çıkacak sanal gerçeklik gözlükleri teknolojik manada ne üzere atılımlar yapacak? Yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

PSVR İçin İki Yeni Patent Ortaya Çıktı