Sosyal Medya

PS5’ten Gönderildiği Argüman Edilen Tweet Viral Oldu

Japon teknoloji devi Sony, kasım ayı prestijiyle yeni jenerasyon oyun konsolu PlayStation 5’i tüm dünyada piyasaya sürmeye hazırlanıyor fakat şirket, yeni konsolu için bağıra bağıra tanıtımlar yapmak alanine bir görünüp bir ortadan kaybolmayı tercih ediyor. Sony’nin bu siyaseti, oyunseverlerin PS5 için kendi heyecanlarını kendilerinin yaratmasına neden oluyor.

Geçtiğimiz günlerde Daytona isimli bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan tweet, kısa müddette viral hale geldi ve an prestijiyle 200 binden fazla beğeni, 22 binden fazla retweet almış durumda. “Siz hala ‘iPhone için Twitter’ mı kullanıyorsunuz?” yazılı tweeti bu derece geniş kitlelere ulaştıran şey ise paylaşıldığı aygıt için ‘SONY PlayStation 5 için Twitter’ yazıyor olması.

SONY PlayStation 5 için Twitter’dan gönderilen tweet

0ba9da7d0ac601205424isim6d02cb9cdf8ba6fd0f

PlayStation 5 şimdi piyasaya sürülmediğinden kesin konuşmak için şimdi erken fakat Daytona’nın kelam konusu tweeti ile ilgili kestirimler; tweetin nitekim bir PlayStation 5’ten atılmadığı, Twitter’ın üçüncü parti bir yazılım aracılığı ile yanıltılarak bu türlü bir ‘gönderilen aygıt metni’ ortaya çıkarıldığı tarafında.

Geçtiğimiz hafta PlayStation 5 ile ilgili merak edilen açıklamayı nihayet gerçekleştiren Sony, PS5’in çıkış tarihini 12 Kasım (Türkiye için 19 Kasım) olarak açıklamıştı. İki başka versiyon olarak karşımıza çıkacak olan PlayStation 5’in standart versiyonu 499,99 euro, disk şoförsüz Digital Edition versiyonu 399,99 euro fiyat etiketine sahip olacak.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu