Donanım

PS5’teki Oluştur Düğmesi, PS4’e Nazaran Daha Fonksiyonel Olacak

Sony, geçtiğimiz günlerde yeni kuşak konsolu PlayStation 5‘in çıkış tarihini ve çıkış fiyatını açıklisimı. ABD, Japonya, Güney Kore üzere ülkelerde 12 Kasım’da dünyanın geri kyerında ise 19 Kasım’da çıkacak olan konsolla ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Ortaya çıkan bu yeniliklerden bir tanesi de PlayStation 5 denetimcisi DualSense‘te bulunan ‘Create’ (Oluştur) düğmesi. Bu düğme, PlayStation 4’teki ‘Share’ (Paylaş) düğmesinin mekanine gelmiş olsa da çok daha fazla fonksiyona sahip.

Create düğmesinin fonksiyonları

ce2c5aa90a1622d9edc13dd360b0f0550isim48492

PlayStation’ın resmi internet sitesinde yeni HD kamera aksesuarı tanıtıldı. Buna nazaran bir tuşla görüntü kaydetmeye ya da canlı yayına geçilebilecek. Bu özellik PlayStation 4’te de bulunuyordu lakin yayıncılık dünyası PS4’ün çıktığı 2013 yılından bu yana bir oldukça büyüdüğü için PS5’te bundan çok daha fazlasının sunulacağı iddia ediliyor.

Ayrıyeten tekrar kamera aksesuarının tanıtımında PlayStation 5 konsolunun ‘arka plan silme’ araçlarından da bahsedildi. PlayStation 4’te de PlayStation Camera vasıtasıyla canlı yayına aktarma özelliği olsa da art plan araçları çok ayrıntılı çalışmıyordu. PlayStation 5’in bu bahiste çok daha detaylı özellikler sunacağı iddia ediliyor.

HD kameranın tanıtıldığı sayfadaki art plan silme araçları başlığı altında “HD kamera ile art planı kesme yahut büsbütün yok etme özelliği bulunan fotoğraf içinde fotoğraf moduyla kendinizi yayın yaparken oyununuzun içine ekleyebilirsiniz” sözleri alan alıyor. Yani buradan yola çıkarak Oluştur düğmesinin, PS4’teki ikamesine nazaran çok daha fazla şey yapacağı söylenebilir. Natürel çıkış tarihi yaklaştıkça DualSense’te bulunan Oluştur düğmesiyle ilgili çok daha fazla şey öğrenmemiz mümkün.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu