Oyun

PS5 Sahipleri, PS Plus Collection’ı Satabilecek Açık Buldu

Sony’nin bu ay dünya genelinde satışa sunduğu PlayStation 5’i satın yer PlayStation Plus aboneleri, bonus olarak PS Plus Collection’a da sahip oluyorlar. Bu koleksiyonda Bloodborne, Days Gone, God of War ve Uncharted 4 üzere 20 isimet PlayStation 4 oyunu bulunuyor.

PlayStation 5 sahipleri, yeni konsolu satın almaları sebebiyle bonus olarak sunulan bu PlayStation Plus Collection‘ı PlayStation 4 kullanıcılarına satmalarını sağlayacak bir açık buldu ve bundan faydalanmaya başlisimı.

PS Plus Collection, PlayStation 4 sahiplerine satılıyor

ps5 sahipleri ps plus collectioni satabilecek acik buldu 0

Eurogamer’da yer mekan habere nazaran PlayStation 5 sahiplerinin bu açığı keşfetmesi çok uzun sürmedi. PlayStation 5 kullanıcıları, PlayStation 4 kullanıcısının hesabına kendi aygıtlarından giriş yaptıklarında 20 oyundan oluşan bu koleksiyon PlayStation 4’te de kullanılabilir hale geliyor.

Alışılmış bu türlü bir açık keşfedilince kullanıcılar da bunu çeşitli sitelerde satmaya kafalisimı. Bu ‘hizmeti’ 30 dolar karşılığında yapabileceğini belirten bir eBay kullanıcısı, ayrıyeten bir ikaz notu düşmeyi de ihmal etmedi: “Satın almanın ardından süreksiz bir şifre oluşturmanızı, bittiğinde ise yeni bir şifre oluşturmanızı tavsiye ediyorum.”

Doğal yapılan bu bölüm süreçleri sebebiyle birçok hesap, muhtemelen hesap hırsızlığı ve satış tedbire tedbirleri sebebiyle otomatik olarak engellendi. @zhihuwong isimli bir Twitter kullanıcısı, Hong Kong’da binlerce PSN hesabının bu sebeple engellendiğini lisana getirdi.

PS Plus Collection’ı arkisimaşlarıyla paylaşan PlayStation 5 kullanıcıları, kendi hesaplarının da engellenip engellenmeyeceğini merak ediyor. Sony tarafından ise şimdi bahisle ilgili bir açıklama yapılmisimı. PlayStation Plus Collection içerisinde sunulan oyunların tam listesine burisiman ulaşabilirsiniz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu